şükela:  tümü | bugün
  • iyi yapılan şey'i yapmaktan bıkmak ya da olur olmaz herkesin kişiyi kullanmaya kalkmasından korkmak durumlarında işe yarayan kaytarma yolu.

- çok iyi şarkı söylerim
    + aa hadi söylesene güzel bi tane..

- bilgisayardan anlarım
    + benim pc bozuldu galiba, şu dosyayı açınca bik bik bik

- ingilizcem çok iyi
    + oo süper, artık sözlük kullanmak yerine her kelimeyi sana sorarım msn'den

- çok iyi öpüşürüm
    + ben beceremiyorum, pratikle öğretsene bana da*
  • ben yaparım dediğinde, zamanla herşeyin üstüne kaldığını, görev ve sorumluluklarına dahil olduğunu farkeden sazanın son çırpınışlarıdır..bilse de bilmemek, anlasa da anlamamak saf ayağına yatmaktır..çevredeki sömürücülere karşı kullanılması farz olan kalkandır..
  • sanatçı şarkıcı tayfasında "sesim kötü rahatsızım ama bi kuple okuyayım sizler için" diyerek gerçekleştirir..
    sonra okur çatır çatır.. siz de "vay be sesi kısık hali buysa" dersiniz..
    ucuz numaralar bunlar..
  • genelde halı saha maçlarında ortaya çıkar bu tip adamlar..

zaten organizasyon yapılırken de esasen pek oralı değillerdir.

"ben pek anlamam, çat pat oynuyoruz bişeyler işte eheheh" derler..

maç bi başlar,

messi!
  • askerde işe yarayan bir yöntemdir.
  • - iyi yaptığı bir şeyi iyi yaptığını söyleyen: egoist
    - iyi yaptığı bir şeyi iyi yapmadığını söyleyen: kibirli
    - iyi yapmadığı bir şeyi iyi yapmadığını söyleyen: beceriksiz
    - iyi yapmadığı bir şeyi iyi yaptığını söyleyen: kahraman. işte bunu anlamıyorum. bazen bunlar sorgusuz sualsiz kabul görüyor. tabi cahillerin gözünde. benim gözümde en değersizi bunlar.

insanımız kadın erkek fark etmezsizin kezbanlardan oluştuğu için, en iyisi doğruları söylemek. kimseye bir şey ispat etmek zorunda değilsiniz.
  • bir de şöyle bir şey var, belki alakalıdır:

(bkz: başarı korkusu)
  • gerçekten becerilemeyen konularda "ayy ölümü gör nolursun" diye ısrar edilmesinin sebebi olan ibnelerin yaptığı şeydir.
  • - sen spor yapiyor musun?
    - lisansli basketbolcuyum komtanim
    - iyi, git benim odama, bölük flamasini alip gel. bundan sonra bölügün flamasi sensin.

hikayedeki arkadas****, askerlik boyunca artik törenlerden önce ve sonra dinlenmek nedir unutmus, her yere flama tasimaktan iflahi kesilmistir.