şükela:  tümü | bugün
  • insanı çileden çıkartan durumdur.

beyninin dürtülmesine göz yumup arada bir kendi kendini sikme eşiğinede getirdiği de söylenebilir. sohbet etmek, karşılıklı yada birçok kişinin beraber, çoğu zaman keyifle yaptığı bir hededir. bu davranışı yaptıran insanların bulunduğu ortamlar adamı çıldırttır.

"ben sana konuşma demiyorum evladım, bırakta sorduğun soruya cevap verebileyim, sen söze dalmadan araya bir çocukluk hatıranı, duygusal fırtınalar yaşadığın süreci sokmadan yorumumu yapayım. müsade et!" diyip masaya yumruğumu vurup, arkama bakmadan kaçasım geliyor.

anlamıyorum ey ahali, dikkat çekme çabası mıdır, anlatacak çok şeyin olması mıdır yoksa yıllardır susup bir anda boşalma tarzımıdır bu zatların? beynim basmıyor. birde karşında bu şekilde beyin siken şahsın dinleme mefhumu yoktur, sen ne söylersen söyle amacı senden akıl almakta olsa, bir sonraki konuşmasını beyninde hazırlar, sen sustuğun anda o çok alakasız bir yerden muhabbet açmaya çalışır. olaki muhabbet onun egemenliğinden çıktı ve başkaları arasında sürdürülüyor dayanamaz, olmadık bir yerden çeker konuyu yine ona kitlenmiş bulursun muhabbeti. amcasından bahsederken bir anda okul arkadaşlarına kayar muhabbet, bir bakmışsın siyasete çekmiş, bir bakmışsın karşında ağlıyor. dinlemek zorunda gibi hissedersin ve etrafındaki herkesle aynı kaderi paylaşırsın. adam orda "daldan dala, daldan dala, dal dal dal...."
  • çok kötüdür, hele bir de zorundaysanız daha da kötüdür. karşınızdaki sizden kendi konuştuğu kadar çok tepki bekliyorsa üstelik, kişiyle ayrıldıktan sonra sendeler, gözlerinizi kırpıştırırsınız, en sonunda derin bir nefes alırsınız, beyin zonklaması ise devam eder.
  • bizim sınıfta var bir tane bu modelden, çevresinden ve hocalardan sürekli sus artık tepkisini almasına rağmen hala kendine güvenen bir bilmişlikle konuşmasına devam etmesinin yanı sıra" üniversiteden mezun olurken tek hatırlayacağınız yüz benim yüzüm yalan mı ama?" gibi bir cümle sarf ederek beni benden de almıştır. ardına bakmadan okulu bırakıp uzaklara kaçılasıdır o derece
  • "söyleyecek çok sözüm vardı, hepsi yarım kaldı" diye bir türkü yakılır bu insanlara.
    arada nefes alıyor mu onu bile çözemedim.

ama en acısı çok konuşan insanların çok şey bildiğinin düşünülmesidir. unutulmaması gerekir ki boş teneke çok ses çıkarır. saygılar sevgiler.
  • konuşma bitsin artık diye kısa kelimelerle cevap vermek zorunda kalırsınız.yani konuşma fırsatı bulabilirseniz.çünkü genelde mimiklerle anlaşabiliyorum bu tür insanlarla sadece.
  • sevgili arkadaşımın avukat olması sebebiyle başıma gelendir. konuşmazsa düşünemiyor bizimki.
  • benim için dinliyormuş gibi yapmaktan öteye gitmeyen eylem
  • dinlermiş gibi yapmak dahi yorucudur.
  • kendi düşüncelerinizi duymamak için hoş bir alternatiftir..