• kafaları kurcalayan karşılaştırma. bir de az maaş mutsuz hayat vs çok maaş mutlu hayat var ki dadından yenmez.

neyse konu şu ki maaşı türkiye ortalamasının üzerinde bir çobanım ben diyelim ancak stres sinir beni mahvediyor, çok mutsuzum, diyorum acep 2bin lira alan bir pastane yamağı olsam mutlu olur muyum?

aynı zamanda emekli olup ayvalığa taşınmanın da alt kümesidir bu.
  • maaşlı bir iş yaptığınız sürece, dışadüşen değilseniz "çok para"nız olmaz.
    dolayısıyla "çok maaş" yoktur arkadaşlar. ilk önce bunu kabul edin.

o yüzden maaş mutluluk sağlamaz...
  • zaten gelmişini geçmişini sevdiğim ülkesinde kimse mutlu değil, bari para kazanalım da paramız olsun deyip, çok maaş mutsuz hayat seçerim. net.
  • çok maaş alan, az maaş alana borç versin, dengelensin. böyle olursa iki taraf da mutsuz olur ama.
  • az maaş ile mutlu olamazsın en fazla 4 yıl ondan sonra yükler artıkça mutsuzluk artar
  • kesinlikle çok maaş mutsuz hayat diyorum. akıllı insan her şekilde mutlu olmasını bilir ;)
  • az maaş al, çok maaş al fark etmez. az ama anlamlı yaşamadığın sürece mutsuz olursun.
    (bkz: less is more)
  • çok maaş tercihimdir. mutluluğu ahirette de alabilirim.
  • huzurlu sakin bir hayat bir avuç elmastan çok daha değerli.....

(bkz: kargo)

(bkz: yalnızlık mevsimi)
  • fakir tesellisi bir entry. az maaştan kastın 4500 tl falan ise, o maaş az maaş değil. çok maaştan kastın da 8 bin tl falansa o da çok değil. rakamlar üzerinden yürürsek, mutluluğumuzu kaça satacağımızı söyleyebiliriz. sen şimdi diyorsun ki, mutluluğunu çok paraya sat. "ne kadar vereceksin?" deyince, belki sana göre 500 tl çok para, nerden bileceğiz.?
hesabın var mı? giriş yap