• babam öldüğünde yedi yaşımdaydım. çok mutsuzdum ağlıyodum. babamın patronu bana arabasındaki oyuncak köpeği hediye etti. gülümsedim.

o günden beri, bu insan benim. beni mutsuz edecek çok sebep var. ama bazen biri gülümsüyor, gözüm doluyor ama gülümsüyorum. güneş gözüme giriyor gülümsüyorum. komik film izliyorum gülümsüyorum. biri iltifat ediyor bazen gülümsüyorum. güzel bir şey gülmek. bu arada ölüyor olmam bir şey değiştirmez yani. gülme fırsatını kaçırmamak lazım.

bir gün çok mutlu olduğu için gülen insan olabilirim sanırım. olurum yani. inşallah. amin.
  • içine atıyodur. erken ölür.
  • fıstık gibi maskeleri vardır yayvan gülümsemeli, hatta bazen kahkahalı.

"bir insan ne kadar mutlu görünmeye çalışıyorsa, bilin ki o kadar acı çekiyordur."
  • kendisi gamlı baykuş olsa da çevresini mutsuz etmesinin gereği olmadığının bilincine varmış insandır.
  • ilkokul öğretmenidir.
    özellikle öğretmendir diye genellemek istemedim.
    zira el kadar çocuklara her daim gülümsemek zorunda olan, belki de işi en zor olan öğretmendir ilkokul öğretmeni.

kars'ta okudum ben ilkokulu.
    çok tonton, çok deneyimli (otuzuncu yılını çalışıyordu ben başladığımda) bir ilkokul öğretmenim vardı.
    ve inanır mısınız; bu adam sürekli gülümserdi.
    gülen öğretmen derdim ben ona.
    hala saklar annem o döneme ait defterlerimi.
    gülen öğretmenime öğretmenler gününde yazdığım şiir de durur onlardan birinde, yamuk yumuk el yazısıyla yazılmış...

aslında kim bilir o sabah okula gelirken evde hangi dertleri tasaları bırakıp geliyordu?
    kim bilir o sabah canını yine ne sıkmıştı ama o herşeye rağmen çocuklarına kocccaman gülümseyerek günaydın diyebiliyordu?
    kim bilir o gece ne yüzünden uykusuz kalmıştı, gözleri şişmişti, ama yine de pırıl pırıl gülümseyerek karşılıyordu bizi ta okulun girişinde buz gibi karda soğukta?

edit: yine aklıma geldi ve yine gözlerim doldu iyi mi...
  • suratını astığı zaman bundan etkilenen insanlar vardır. bu yüzden gülmeye mecburdur.
  • -aaa, çok mutsuz olmasına rağmen gülebilen insan! merhaba
    çmorgi: merhaba :)
    -mutsuz olduğunuz halde gülebiliyorsunuz
    çmorgi:evet
    -manyak mısınız peki
    çmorgi::) hayata gülerek bakıyorum
    -sevgilinizden ayrılmışsınız sanırım
    çmorgi:evet :) napalım kader böyleymiş
    -dün efkardan içip içip ağlayıp, amı götü dağıttığınız esnada böyle demiyormuşsunuz ama
    çmorgi:olabilir, bitti artık ne yapayım ağlayayım mı:) hayat böyle acımasız işte
    -peki, tüm paranızı içkiye yatırdınız, yarın kira olarak ne yatıracaksınız?
    çmorgi: :) inceldiği yerden kopsun be, napalım
    -anlıyorum. bu arada kimsenin sikinde olmamanız hakkında ne diyeceksiniz. birazdan ben de gideceğim ve siz pişmiş kelle gibi sırıtır vaziyettte kalacaksınız korkarım
    çmorgi: kalabalıklar içinde yalnız kalabilir insan bazen:) olsun, insanın kaderi böyle...
    -hmm. psikoloğa görünmeyi düşündünüz mü hiç?
    çmorgi: neden ki:) ben acılarla yaşayabilecek kadar güçlü bir bireyim, hayata gülerek bakabiliyorum, bir sorun yok yani
    -peki efendim görüşmek üzere. birinizin sizi fark etmesini, "için aslında kan ağlıyor ama gülebiliyorsun! uuuu!" demesini bekliyorsunuz ama öyle bir insan yok, hepsini tatvana sürdük.
    çmorgi: yanılıyorsun :)
    -sus sikicem şimdi cemcük ağzını. alın bunu palyaço kıyafetleri giydirip ağlatın, insanları güldürsün amına koyayım hahahahah
    çmorgi: peki:) kendimi hayatın akışına bıraktım artık, vız gelir ne gelirse
    -bak hala!
    çmorgi: hayat sana limon uzattıysa tekila ve tuz iste:)))
    -elimden bir kaza çıkmadan götürün şunu lan...
  • bu berbat yaşamın içinde tanıştığı az sayıda insanının da canını sıkmaya niyeti olmayan, onlara bari pozitiflik ve umut gibi şeyler katmaya çalışan, fakat yalnız kaldığında her gece ölen insandır.
  • hayırdır gardaş bi sıkıntı mı var? ben oluyorum kendileri.
    mutsuzluğumu insanlara yansıtıp bir de onlara negatif enerji yüklemenin anlamı ne. hayat ne kadar acı sunarsa sunsun güler geçerim. nasılsa zamanla geçecek hüzünler, o halde hayatı kendime ve çevremdekilere zindan etmenin anlamı ne?
  • kimsenin ona sarılmama ihtimalini göze alarak hayata sarılmış kişidir.
    gülümseye(bile)n birinin mutlu olduğuna inanan insanların arasında olduğunu bilir.
    ve ülserden ölür.
hesabın var mı? giriş yap