şükela:  tümü | bugün
  • bir şekilde kalbinizi kırmış kişidir. arasanız ne olacaktır sanki. bazen sessizligin huzurunda dalgaların üzerinde sallanmak, hüzünlü gözyaşlarını akıtmak gerekir. onu sessizce sakince anmak belki gülümsemek tabi ki hüzünlenmek...
  • belki de çok sevilip çok özlenmemiştir. bir dönem alışkanlığınız olmuş insandır ve siz bunu sevgi olarak yorumluyorsunuzdur. ayrımı iyi yapılmalı.
  • var böyle hayatımda iki kişi. aşk değil, çok sevdiğim insanlar sadece. aramıyorum çünkü gururum her şeyin önünde.
  • aramayın sadece çok sevdiğimizi sanıyoruz ama öyle olmuyor o işler, boşluğa düşüyoruz ara ara tam o anda gelen yazsam mı arasam mı napıcam ikilemi yap ma yın.
    özlemek kadar özlenmek de önemli. geçiyor. bazen fazla büyütüyoruz bu tarz duyguları ve fazla yükleniyoruz kendimize. arama yoksa daha çok pişman olacaksın. arama çünkü muhtemelen keşke aramasaydım diyeceksin.
    iyi ki diyeni de dedirteni de görmedim. gerek yok hiç dramaya.
    çok eminsen karşındakinden o ayrı tabi.
    onun dışındaki durumlar için söylüyorum “yapma güzel kardeşim”
    ya da ara ya kendin öğrencen bu hayatı bir şekilde rezil ola ola düşe kalka falan ama boşuna sinir sebebi bunlar hep

edit: mesaj atıldı birkaç gün önce. ağzıma edeyim dostlar dediğimi yap yaptığımı yapma diye boşuna dememişler. tavrı beni ondan uzaklaştırdı. eskisi gibi olmayacağınızı bilmek bunun böyle suratına vurulması bu sıcak havalarda buz etkisi yaratıyor. özleyip de özlenmediğini görünce birazcık geliyorsunuz kendinize. ee napalım şimdi diyecek olursanız bilmiyorum içinizden nasıl geliyorsa öyle yapın. gururumun köpeğiydim, bazen kaçıyorum ama dönüyorum geri. yazarken fark ettim hiç istikrarlı değilim he. neyse dediğim gibi gönlünüz nasıl diliyorsa öyle yapın.
  • iki taraflı aynı duygulara sahip olunmadığından eminseniz aramamak en iyisidir. unutun gitsin özellikle arada bir çok geçmiş var ise.
  • sizi istemediğini bildiğiniz insandır. zorla güzellik olmaz. kendi bünyenizde nötralize etmeye çalışır başka şeylerle meşgul olursunuz. çok uzadıysa kafanız da karışır zaten sevgi-nefret-umursamazlık duyguları birbirine girer.
  • aslında tohumların nasıl ekildiğiyle ilgili bir durum.

spontaneyi sever kimi insanlar.

kimi zaman fahişeleşir ruhu insanın, çok açken çok kimsesizken çok şımarışmışken
  • hayat zaten iki kere vurmuş. bu davranış üçüncüden kaçınmak içindir. birincisi çok sevmişsiniz, ikincisi özleme durumuna düşmüşsünüz. bunun üstüne bir de ararsanız yıkım başlar.
  • kalbimi kıra kıra, sevmek duygusuyla aramdaki bağımın kopmasına sebep olmuş insandır.
  • çok sevmeyen ve çok da özlemeyen kişinin davranışıdır.

buradan kendisine seslenmek istiyorum;

bir kuş uçar pencereden haber verir ey
    ben yanarım bu dağlar bana dar gelir ey
    kal evim ol çil çil olsun taşların
    ellerin yastık yorgan sarı saçların
    kal gitme fikrim sende
    sen bir başkasını sevsen de
    var gitme ölürüm o zaman ben
    yar gitme ölürüm o zaman ben
    kal bugün canım ağrıyor
    ellerim tenini arıyor
    saçlarım tel tel ağarıyor
    ölürüm ah ölürüm o zaman ben
    dur bugün ruhum eğik bak
    yorgunum zormuş unutmak
    her gün aynı dileği tutmak
    ölürüm ah ölürüm o zaman ben
    yol beni al yarime ver gel bana ey
    yol canım ol yoldaşım ol gül bana ey
    bir gülü al doğur elime ciğerlerime
    ben yandım selamet olsun diğerlerine
    kal gitme fikrim sende
    sen bir başkasını sevsen de
    var gitme ölürüm o zaman ben
    yar gitme ölürüm o zaman ben
    kal bugün canım ağrıyor
    ellerim tenini arıyor
    saçlarım…

ccc an bonomo reyizzzz... tek gerçek reyiz...