şükela:  tümü | bugün
  • simdi kapıdan iceri bir peri girse, sihirli degnegini masanın ustune bırakıp cık demem.
    cok sevip cok sevildigim yek adam olsun.
    gozu gorece benden baskasını gormesin.
    benim de gozum ondan baskasını gormesin isterim.

varsan, varım....

basıma geldi mi emin degilim.
    herkes o buyumeyecek diyor, boyle bir adam.
    ben ısrarla buyuyecegine inanıyorum.
    kısmet bu isler.

velhasılı kelam yerde gokte bulunmayacak bir ask aradım....
    kolayca bir digeriyle doldurulamayacak....
    el ele tutusup yurudun mu kimsenin araya giremeyecegi....
    vefalı, sadık, baglı, ask dolu....

basıma geldi mi bilmiyorum.
    o bu dunyada en cok seni seviyorum diyor ama agzımı kalbimi diyor emin olamıyorum.

varsan, varım....

bugun mutluyum. hayat o giderse olum degilmis. bunu cok net biliyorum.
    bu saate kadar da olmedim ya artık kimse olduremez beni.

hani emenem in sarkısı var: -eger hayatta tek sansın olsa ne alırdın diye.
    bunu alırdım: cok sevip cok sevilmeyi.
    son kararım.
    cunku az sevilip cok sevmeler beni ya hastanelik ediyor, ya delirtiyor ya da intihara surukluyor..

ask bocugu bir kadınım. eli iste gozu oynasta asklar bana gore degil.
    ama buyuyecek benimki. inanıyorum.

buyumezse de kacırdıgımız mukemmel olası askların serefine, tam istedigimiz, tam hayalini kurdugumuz gibi buyuk harflerle kalibimize islemis ve kalplerine isledigimiz askların serefine saygıyla....
  • yanlış hatırlamıyorsam iktisatta piyasa dengesi olarak iki türden bahsediliyordu: kararlı denge ve kararsız denge. kararlı denge; yuvarlak bir tasın içindeki top misali, hareketlenmelerde dahi yeniden dengeye gelme durumuydu. karasız denge ise, o tasın ters kapatılmış halinde, topun dışbükey noktada, tek bir anda durabiliyor olması ve bunun bozulacak olması ile resmediliyordu.

tanım: karasız denge. bir o kadar kıyak husus. yaslan arkana, sorgulama, deşme, anın tadını çıkar.
  • olunca çok güzel olan şey. bitince buruyor ama, her insanım diyenin hayatında bir defa da olsa "evet yaşadım" diyebilmesi lazım.

mutlu ölür lan insan, valla.
  • her zaman bir taraf daha az sevmek zorunda mı. çok seven ve gerçekten sevdiği kadar sevilen bundan emin olan bi kadın varsa öperim ellerinden ve önünde saygıyla eğilirim.
  • birini görürsünüz ilk anda ve dersiniz ki: işte bu! bir bakmışsınız o da sizi deli gibi seviyor... sonuç inanılmaz mutlu anlar...kendinizi onun yanında, kollarında cennette hissedersiniz ama yine de acı çekmeye engel değildir.
  • (bkz: olmaz o iş)
  • (bkz: he lan he) diyeceğim durum.