şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle derince bir nefes alınmalı. sonra ağzının kilitli bir fermuarla kapatılmış, anahtarının nereye konduğunun unutulmuş olduğunu varsayarak susmalı ve ilk fırsatta içinde bulunulan ortam terk edilerek sakinleştirici bir eyleme geçilmeli.
    ki sonra söylediklerinin senin ağzından çıkmış olduğuna kendi beyninin bile inanmaması durumu ortaya çıkmasın
    ki zamanı geri alıp yaşananları yaşamamış hale getirmek mümkün değildir
    ki pişmanlık denenmiş en acı deneyimlerdendir**
  • derin bir nefes alinmali,nefes tutularak icinden 10'a kadar sayilmali,iyice sakinlesinceye kadar 3-5 defa daha tekrarlanmali,sonra da bir sigara yakilmalidir.
  • şöyle bir çözüm de mümkündür; duvarları ittirmeye çalışmak. gerçi ben ittirmeye çalıştığımda ve - normal olarak -başarısız olduğumda daha da sinirleniyorum ama normal insanlarda normal bir etki* yarattığı söyleniyor.
  • susup etrafında bulunan herşeye tekme tokat girişilmeli bu şekilde deşarj olunarakta sakinleşilebilir fakat canınız da acıyabilir..
    (bkz: cansız varlıklarla kavga etmek)
  • kafa şiddetli birbiçimde duvara vurulmalı.
    sinir minir bırakmaz,bütün şikayetlerinizi anında unutturur(bkz: bayılmak)
  • take a sad song and make it better
    (bkz: hey jude)

ya da küveti temizlemek
  • walt disney cizgifilmlerinden cocuk yasta ogrenmısh oldugumuz "sinirlenince birden ona kadar sayma" tribi pek işe yarayan bir yontem olmadıgından, ilerleyen yaslar ve değisen alıshkanlıklarımıza paralel olarak, kırma, dokme, elındekını fırtlatma, sigara yakma, sigara ile sacını yakma, tırnak yeme gibi sinir giderici yontemlere basvururuz.
  • bilmediginiz ve hic duymadiniz bir dilde*** kendi kendinize konusmaya yada kufretmeye baslamak.
    etraftakiler sizden gelen sesleri duyduklari zaman garip garip bakip gulmeye basliyorlar, iste o zman ortam biraz yumusuyor.
    (bkz: yaptim oldu)
  • kendinizi sinirli olmadığınıza ikna etmek her zaman işe yarayacaktır.
  • vakit uygunsa heman eşofmanınızı ve lastik ayakkabılarınızı ve walkmeni alıp uzun bir yürüyüşe çıkmak,
    vakit uygun deilse yine walkmani yanınıza alıp arka odalardan birine gitmek ve müzik dinleyip uzanmak veya zıplamak ta çözüm olur...