şükela:  tümü | bugün
  • nissan qashqai aracımda kontağı kapattıktan sonra 1 kez selektör yaparsan 15 saniye 2 kez selektörde 30 saniye 3 selektörde 1 dakika farlar açık kalıyor,görsel açıdan güzel bir görüntü, ikinci olarak araç çalışır durumda iken anahtarda ki kapı kiliden basarsan sürücü kapısı hariç diğerleri içerden ve dışardan kitleniyor uzun yolda ve hızlı yolda güvenlik açısından gayet güzel bir özellik,sonuç olarak arabamı seviyorum kalp kalp kalp.
  • vw passatın anahtarındaki kilit açma tuşuna basılı tutulduğunda camları açması, kilitleme tuşuna basılı tutulduğunda camları kapatması
  • bir yıl kullandıktan sonra dün uzun yolda araba kullanırken turbo moda aldıktan sonra kardeşimin “vitesi ileri al” demesi ile arabanın 7 vitesli olduğunu öğrenmem. ağır cahil olduğumu kabul ediyorum ama hala 7 vites ne işime yarayacak ben hep 3 viteslik yol gidiyorum demekten kendimi alamadım. *
  • arabayı uzaktan kumanda ile açtıktan sonra açma tuşuna basılı tutunca tüm camlar sonuna kadar açılıyor. aynısı kapatma içinde geçerli.
    sözlükte de bilmeyenler vardır illa ki bir faydam olsun.
  • tofaş kartal'ın altından bir demir sarkmıştı. bir kancaya geçip duruyormuş. kancadan kurtulmuş.

kancasına taktım. kime sorsam bilmiyor ne demiri olduğunu.

sonra öğrendim ki, araç yüklüyken bu demir gerilip arka frenlere giden gücü ayarlarmış.

takdir ettiydim tofaşı.
  • ablama ait olan ancak ondan daha fazla kullandığım araçla buz gibi bir havada gece ankara'ya yola çıkarız. ilk defa arabanın ısıtma sistemi sonuna kadar açılır. yolda giderken arabanın altından siyah bir duman çıktığı görülür. durup ablayla beraber arabanın altına bakılır. hafif bir yanık kokusu gelmektedir. çok acil bir iş olduğu için umarım bir sorun çıkmaz denir ve ankara'ya kadar göz sürekli çıkan dumanı kontrol ederek gidilir ve dönülür. döner dönmez servise gidilir.
    _usta arabanın altından siyah duman çıkıyor, bir de hafif yanık kokusu geliyor

usta arabayı lifte kaldırır. gülerek "ya hocam bari sen yapma arabayı 2 yıldır kullanıyorsun"

bana göstermek için kaldırmış arabayı. (bkz: vebasto) varmış arabada, arabanın tam altında da egzos çıkışı. ısıtmayı sonuna kadar açınca devreye girmiş.

ben de yıllardır arabayı ısıtmak için çalıştırıyordum. meğer kontak kapalıyken de ısınıyormuş.
  • ayna dışa katlanabiliyormuş ya la. :) bir de güneşlik yana da açılıyormuş asfadagaffhsg