şükela:  tümü | bugün
  • her şeyin sadesi güzeldir arkadaşlar.

her gün binlerce kişinin fotoğraflarını beğendiği bir kadın,
    yarın binlerce kişi beğensin diye fotoğraf çekinmek isteyecektir.
    egoyu ele geçiren düzenden geri dönüş yoktur.
    daha fazla daha fazla derken herkesten biri olmaya başlayacaktır insan.

oysa kendi başına gizli bir hesabıyla,
    sessiz sakin bir halinde hayatını sürdüren,
    beklenti çemberini yalnızca sevdiklerine adayan bir kadın,
    bana sorarsanız her şeyden değerlidir.
    özellikle bu devirde.

umarım bir gün bize de nasip olur.
  • instagram bazında konuşacak olursam takipci sayısı 2500'ü geçtiği anda kızı direkt ortam gülü olarak görüyorum, ciddi düşünemiyorum, basgeç sınıfına koyuyorum.
    televizyon/tiyatro ünlüsü olup sonradan yüksek takipçisi olan insanları ayrı tarafa koyuyorum ama fotoğraflarını tüm dünyaya paylaşa paylaşa stalker kasan bir kızla evlenmek nasip olmaz inşallah.

edit: ayni hisleri yasayan yazar arkadaslarimizin siniri 1000 takipci civarindaymis, 2500 cok dediler.
    benim tecrubelerime gore ise 2500 takipciden sonra kadinlarda hayatini instagram'a ve like'a adama ciddi sekilde artiyor, bu itici yapiyor.
  • kırılgan egolar için emniyet supabıdır. debe'ye düşen entry'deki sahtekarlık ve samimiyetsizlik batınca bu başlığa yazasım geldi.

--- spoiler ---

oysa kendi başına gizli bir hesabıyla,
    sessiz sakin bir halinde hayatını sürdüren,
    beklenti çemberini yalnızca sevdiklerine adayan bir kadın,
    bana sorarsanız her şeyden değerlidir.
    özellikle bu devirde.
    --- spoiler ---

özgüvensizliği nasıl da şairane ifade etmiş. çok tatlı gerçekten mide özsuyum ağzıma geldi.

şurada edebiyat parçalayanlar, bu kadınları ciddiye bile almadığını iddia edenler, basgeç sınıfına koyanlar (bak bak yurdum köylü egolu abaza kamiline bak) 10-15k takipçili, dolgulu dudaklı, highlighterlı güzel bir kadın kendilerine beklenmedik şekilde biraz ilgi gösterse sevinçten götüne papatya sokarlar. şovlarınız inandırıcı değil, hiç kendinizi rezil etmeyin.

bir arkadaşım "ilişkiler güçle alakalıdır" demişti. başta çok iddialı gelmişti ama sonradan düşününce hak verdim. çok takipçili bir kadın, sizden başka birçok erkekle birlikte olabilecek güce sahip olduğu için ulaşamadığınızda itici geliyor. kırılgan egolar için emniyet supabı dememin sebebi bu. böyle kadınlarla ilgilenmeseniz itici gelmez, kayıtsız kalırsınız. ilgileniyorsunuz fakat 8-10 bin kişiyle yarışa girmeyi kendinize yediremiyorsunuz veya en baştan zaten kazanamayacağınızı düşünüyorsunuz ve bunu kadının iticiliği zannediyorsunuz. o sizin özgüven eksikliğiniz.

bunun böyle olduğunu eğer çok takipçili kadına ulaşabilirseniz anlarsınız. sizden başka bir sürü erkekle birlikte olabilecekken sizi seçen bir kadın egonuzu okşar ve o iticilikten eser kalmaz. "etini sergileyen kadın" bir anda piremsesiniz oluverir.

ünlü kadınlar nasıl dejenere hayatları herkesin dilinde olmasına rağmen birçok erkekle birlikte olabiliyorlar? çünkü eline güç geçen hiç kimse ahlakı önemsemiyor. ahlak güçsüzlerin, güçlülerin yapabileceklerini sınırlamak için uydurdukları bir şey. fırsatını bulabilen erkek, geçmişini hiç önemsemeden yüz binlerin arzuladığı bir kadının yanına geçiveriyor. onlarca sevgili eskitmiş ebru gündeş milyarder koca buluyor, bir saatte milyonlar harcıyor. siz de burada "benim manitamı benden ve ailesinden başka kimse görmesin görürse kapar:(" diye kaygılar içinde sürünüyorsunuz.

sürünün tabii, hayatta birilerinin de sürünmesi lazım ama bunu yaparken başkalarına bok atıyorsunuz ona tutuluyorum.
  • bu işi profesyonel bir alana taşıyacağına dair görünen bir çaba yoksa: oyunculuk, modellik, mankenlik, gerçek anlamda fotoğrafçılık... vb. birlikte uzun süreli düşünceleri olan erkeklerin gözünde baya nahoş bir ilk izlenim veriyor. bunların yanında çanta niyetine dolaştırdıkları mirasyedi sevgililerinin, bir tür yüksek takipçi sayısına özel promosyon olduğunu düşündüren emareler de mevcut.
  • katıldığım önermedir. genelde bir kadında aradığım özellik profilin gizli olması, takipçi/takip oranının 1'e yakın olması ve 500 den küçük olmasıdır.*

edit: sanatçı/moda evi/butik satıcılar sayılmaz. şeyma subaşı vb şahısları takip eden kızın diğer kriterlerine bakmaksızın engellenmesi şarttır.
  • 1000 takipçiyi geçen kız çok net ilgi orospusudur. like için yapmadıkları saçmalık kalmaz, bana da itici geliyorlar. uzak durunuz.
  • benim gözümde 500 ün üzeri takipçisi olan kadınlar itici olmaktan öte samimiyetsizdir. insanın maksimum hayatında özelini paylaşacağı resimlerini paylaşacağı kitle 250 300 kişidir. belli ki bu arkadaşların hedef kitlesinde kendi reklamını yapmak tanımadığı kişilerle samimiyet kurma eğilimi gibi bir sürü faktör sayabilirim. kısacası samimiyetsiz ve iticidir.
  • çok takipçili, sadece bedenini sergileyen kadınları takip eden erkeklerin söylemidir... neye bakıyorsanız onu görüyorsunuz sadece...

ben de çok takipçili ünlü olmayan kadın takip ediyorum. gezginler ya da ilgilendiğim hobileri yapıyorlar.
  • kesinlikle kişisel blogtur o. kendini manken zannettiği fotoğrafları yüklemiştir ve yalnız bir insan olduğunu fotoğraflarından anlamak mümkündür. en çekilmez olan da dolgulu dudaklarına maruz kalmaktır. takipçilerin çoğunluğu hiç kaydırma yapmadığı tinder sayfasında yazılı olan instagramının reklamından gelmektedir. yahu sen tinder'dan eşleşememişsin insta'dan nasıl konuşmayı bekleyip de eklersin.
  • benden size abi tavsiyesi ınstagram, fb, snapchat vs. kullanmayan kız arayın.

ha 900 takipçi, ha 3000 takipçi fark etmez.