şükela:  tümü | bugün
  • desteksiz milliyetçi izan yoksunlarının bu sıralar çok kullandığı trend cümle. nasıl olsa palavra parayla değil, uydur babam uydur. bunu diyen iki tür homochomarus vardır, birincisi tamamiyle sıkıyordur, gezdiği falan yoktur. ikincisi ise gittiği ülkelere adeta bir salak gibi kendi ülkesini, kaçılası gelenekçiliğini ve cüretkar kültürsüzlüğünü de götürmüştür.

bunlardan ikinci tür olana "a" diyelim. sözkonusu çomar insancık "a" günümüz medeni ülkelerinden birini allem eder kellem eder bir şekilde ziyaret eder, sokaklarında gezerken karşıdan karşıya geçmesi icap eder, yol boştur ve yayaya kırmızı yanmaktadır. onunla birlikte yeşil yanmasını bekleyen diğer medeni insanlara aldırmadan, türklüğünün getirdiği bütün hışımla yola atlar, karşıya geçer ve şöyle düşünür;

a- "salak bunnar la, bizim menleketde yolda araba yoğsa hiç ışıh neyin beklemiyon basıp geçiyon, neyi behliyonuz, elin avrupasını geziyoz da menleket gibisi yoh bea."
  • böyle avrupa hayranlarını gördükçe kafayı yiyorum.adamlar, seni sevmediğini,seni aşağı bulduğunu bağıra çağıra söylerken bizim vatandaşların neden beyaz adam siki yalamaya bu kadar meraklı olduğunu anlamıyorum.
    sen kültürünü iyice araştırmadan,geçmişini, tarihini bilmeden ergenliğini,gençliğini atlatırsan ve o gençliğin süresince avrupa'yı,amerika'yı çiçek böcek gibi bizim beyinlerimize empoze eden dizi filmleri izlersen,daha çoook 'beyaz adamın' köpeği olursun.
    kaç ülke gezdiğini bilmem,kendi gezdiğim de epey var,aralarında kültüründen,insanından nefret ettiğin arap yarım adası da var,hayran olduğun avrupa da var ve eğer iyi ellere geçerse türkiye bu saydığım iki tarafa da doğa güzellik olarak,tarih olarak fark atar.
    gençlerimiz kendi ülkesini gezmeden avrupayı gezmeye başlarsa,kendi kültürünü öğrenmeden avrupanın kültürünü öğrenirse, işte böyle milli bilinci olmayan bir nesil yetişir.en kısa zamanda ülke topraklarını gezmeni ve fikrini bir nebze de olsun değiştirmeni umuyorum.
  • arsızlık, yolsuzluk ve hırsızlık konusunda katıldığım önerme. hepsinde liste başıyız ve yıllardır inmedik zirveden.
  • tabi ya diger ulkelerden dolar ya da euro ile gelirsen en iyi burası... aksam yatıyorsun sabah bir kalkıyorsun zenginlesmişsin. durduk yere ne güzel mis gibi oh...
  • internette gezmiş bireyin yanılgısı.
  • (bkz: afrika turu)
  • valla haklısın birader.
    ben de çok ülke gezdim, en iyisi türkiye.

gezdiğim ülkeler;
    liberya,
    libya,
    sudan,
    venezüela,
    papua yeni gine,
    pakistan,
    afganistan,
    ırak,
    türkmenistan,
    tanzanya.
  • ortadoğu ülkeleriyle karşılaştırıyorsak doğru bir ifadedir ancak, türkiye' nin yeşil bir ülke olduğunun yalan olduğunu avrupa' ya gidince anladım. türkiye hızla betonlaşan ve yeşilini kaybeden ülkedir; şehir planlamasının nasıl berbat olduğunu iyice anlamak için batı ülkelerine gidiniz ve görünüz.
  • iyi olamayacak hasta söylemidir.

8-10 tane gezdim ben de, sıralama yapıp en alta italya'yı koysam, türkiye'nin listeye en alttan girebilmesi için araya 50 ülke daha koymam gerekir.
  • (bkz: türkiye çok güzel şiş kebap çok güzel yine gelecek ben)

bu kadar güzel olmasa asyadan gelip gelipte burada durmazdık biraz daha ilerleyebilirdik veya geri giderdik.

kocaman bir konu ki bu, neye ve kime göre en iyisi veya en kötüsü.?