• ba-yıl-dı-ğım kısa film. senelerdir "tiksinç esprilere ne yapsam, nasıl bi karşılık versem" diye kıvranır dururdum; artık bir link ile konuyu çözeceğim. epik bir performans.

incisi ker kardeşlerimiz, sağ olsunlar üşenmemiş swfsini de yapmışlar.
  • bu espri niye aralarda kaynamis yokolmus dediğim espri.
    yemin ediyorum gecen arkadaşım geldi muhabbetin orta yerinde bi yapti 36 saat altima siça siça güldüm, çıktım dağlarda halay çekerek güldüm

(bkz: izleyince değil yapinca komik olan replikler)
  • tam metni aşağıdaki gibi olan skeç

--- spoiler ---

hahaha oğlum çok komik espri lan valla yemin ediyom. baya komik çok üst düzey bir espri bu ya. bunun düzeyini millet de öğrenmesi lazım. fazla komik yani, hani mesela bazı espriler yapıyorlar mahmut bu kadar komik değil. hahaha. ben şimdi buna gülüyorum ya, yarın gülemiycem diye üzülecem kendim. hani genel olarak baktığında espri şeylerine bunun çok üst düzey kalıyo bu espri. hahaha. ulan biraz az komik yap da gülmekten altıma sıçmayım. hahaha. sen bu espriyi bi tane uçak kirala, arkasına koy bu espriyi, yedi düvel duysun bunu. ulan gülmekten öldüm yemin ediyom bu kadar komik aaa. yani biraz az komiğini yap bunun, gene gülecem. çıkalım dağların başına hep beraber halay çekerek bu espriye gülelim, yani bu esprinin karşılığı çok daha kaliteli esprilerin önünü de açar, ülke olarak kalkınırız yani. sen bu espriyi yap afrikadaki çocuklar açlıktan ölmesin...
    --- spoiler ---
  • içindeki "çıkalım dağların başına hep beraber halay çekerek bu espriye gülelim." cümlesi benim için gerçekten çok üst düzey bir espri.*
  • aynen bilader baya komikmiş akrabaları da aradım şimdi sülalecek gülüyoruz, birazdan halamgil gelecekti gülmekten arabayı çarpmışlar gelemiyorlar.?
  • ara sıra günlük hayatta da kullandığım komik bir söz.
  • ilk izlediğimde üniversitedeydim ve kahkaha atmaktan karnım ağırmıştı. bir filmin sahnesi sanmıştım ama sonradan öğrendim ki gerçek bir yönetmen ile çekildiği için bu kadar güzel bir video olmuş. sonrasında yönetmen ile ters düşünce bir daha bu tarz güzel videolar gelmedi.
  • bazen çok üst düzey olmasa da bir espri yapıyorum, insanlar bu esprimi ciddi/normal bir şekilde söylediğimi düşünüp onun üzerine espri yapıp benle dalga geçmeye çalışıyorlar.

ve bu sorunsaldan ötürü cevabını bulamadığım 3 soru:
    1. benden beklenilen espri seviyesi gerçek espri seviyemin altında mı?
    2. dışardan gösterdiğim ıq ile içimde yaşayan ıq farklı mı?
    3. deadpan esprilere ne zaman geçiyoruz ülke olarak?

anlatım bozukluğu için şimdiden özür dileriz.
hesabın var mı? giriş yap