şükela:  tümü | bugün
 • özet geçiyorum... aslı'nın bilinçaltı:
  (bkz: hatunların efendi adam yerine piç tercihi)

  bir çok insanın yaşadığı bir aşk ilişkisini hiç bir orijinallik katmadan çekilmiş vasat sayılabilecek bir film. tek farkı; normal zaman düzleminde ilerlemeyen kurgusu. ki benim için bazen kafa karıştırıcı oldu. çok da ağır ilerliyor. gereksiz boşlukları atsan 43dk da biter!
  çok tırt fazla uzun

  --- erotik spoiler ---

  hiç olmazsa iki memiş göreydik bari *
  --- erotik spoiler ---
 • klişe bir türk yapımı aşk filmi
  -s!-
  ilginç bir rastlantı ve akabinde tanışma
  bakışırken falan aptal aptal hareketler
  sonra tanışma konuşma derken birbirlerinin gözlerinin içine bakarken ben sana aşık oldum yok ben sana tutuldum demeler
  ve yeşilçamdan beri değişmeyen o sahneler...arka fonda bir müzik eşliğinde sevgililerimizin kovaladıkça kaçan ateş böceği tadında yapmacıklıktan ölürken yaptığı aktiviteler.ama bu aktiviteler içinde mümkün değil efendime söyliyim bi akşam arkadaşlarla dışarı çıkıp bi yerlerde sohbet etme , yahut bi market alışverişine çıkma bulamazsınız , illa böyle romantiklik kokan şeyler olur bunlar.aşıklarımız gider sahil kenarında birinin başı diğerinin dizlerindeyken susarak denizi izler , bi bisiklete iki kişi binip kahkahalar eşliğinde yollarda fink atar vs.
  ilk sevişmelerini bile sanki yıllardır cinsel açlık çekmişlercesine yapmaları , ve hatta tekrar bir araya geldikleri sahnelerde de sanki duygu yokmuş sadece bedensel açlıklarını gidermek için bir araya gelmişler gibi hayvanca yapmaları , bi sahnede aslı cemi defalarca itmesine rağmen cemin ısrarla dudaklarına yapışması sonucu aslının gel buraya hayvan moduna girmesi falan midemi bulandırdı.
  finalin sevgi neydi sevgi emekti moduna bağlaması ayrı bi rezaletti.kısacası tek kelimeyle vasat bir film olmuş.yıllardır türk yapımı aşk filmi izlemem.kız arkadaşım gitmek istediği için gittim.belki birşeyler değişmiştir dedim.ben bi beş sene daha izlemem artık.
  -s!-
 • yamulmuyorsam haftaya gösterime girecek olan ve başrollerini burcu biricik ile özgün çoban'ın paylaşacağı film.

  edit: theworldismine'a hata düzeltmesi için teşekkürler
 • neden yerli filmlere gitmediğimi bana bir kez daha hatırlatan film.

  bu hafta hiç hoşuma giden film girmedi vizyona, geçtiğimiz haftalardan kalanların hepsini de izlemişim. "hadi bir şans daha vereyim şu yerli filmlere" diye buna girdim. pehhh. vakit kaybı.

  çok çok çok klişe konusu var, bunaldık artık bu tip ormantik filmlerden yaaahu. işte ilk görüşte aşk, ayrıl barış ayrıl barış falan. sıkıcı ya.

  --- spoiler ---

  neyse ki sonunda o aptal kız on bininci defa şans vermedi adama.

  --- spoiler ---
 • burcu biricik'in gül cemali icin ancak 20 dk dayanabildim.
  olmamıs filmdir efendim.
 • bittikten sonra sadece filmin adının hissettirdikleri akılda kalan ama gerisi pek oturmamış yerli film.

  hakkında bir yazıyı buraya bırakıyorum:

  bir-film-ask-ve-tasrada-zaman-cok-uzak-fazla-yakin
 • neden zahmet edip çekmişler anlayamadığım film. her sanat işinin söylemek istediği bir söz vardır. bu iş ise bomboş maalesef.
 • ismini adalet ağaoğlunun oyunundan araklayan film.
 • istemeyerek gittiğim halde beğendiğim film.

  gitmeyi şirketteki arkadaşlarım isteyince kabul ettim. normalde duygusal-dram tarzda filmleri sevmiyorum ama dedim ki ne olacak türk sinema sektörüne bir katkımız olsun. güzel bir film olmuş. hemen hemen herkesin hayatında bir sefer yaşadığı "o" ilişkiyi güzel betimlemişler.

  selvi boylum al yazmalım'ın çok çok modernize edilmiş hali gibi.
 • vakit ve nakit kaybı bir türk filmi. bu tür filmlere gitmemek lazım ki, yapımcısı / yönetmeni (aynı kişi) bir daha cesaret edemesinler. bu film için harcanan emeğe ve paraya da yazık. ortada ne bir senaryo var ilgi çekecek, ne de süreklilik sağlayacak bir kurgu. ne bileyim müzikler etkileyici olabilirdi, görüntüler nefes kesebilirdi, onlar da yok. hadi sanatsal bir yapım beklentisine girerdik, sanat falan da yok, bildiğin üçüncü sınıf show tv dizisi. hadi o kadar izledik, abartılı oyunculuklara da katlandık, bari filmin sonunda bir süpriz, bir şaşırtma olsun. o da yok. bizim mahalledeki düğün videosu çeken abi bile çok daha iyi iş çıkarabilir, o kadar kötü bir film.