• yakın olmak için uzak dur benden i hatırlatan tümcemsi.
    (bkz: kargo)
  • ağaoğlu'nun kenter kardeşler için yazdığını duymuş olduğum oyunu.
    kendileri tarafından oynanmıştır da.

hayat la sanat'ın aşk hikayesidir.
  • deneysel olup tiyatro disiplininden ödün vermeyen bir adalet ağaoğlu oyunudur. çift yumurta ikizi olan meltem ve aydın** zıt yaradılışlıdırlar. şimdiki zamanın kesinliği ve geçmiş zamanın güzel hatırlanmasını istediği muğlak anıların bir bocalamasından örülmüş kusursuz ve incelikli bir kurgusu vardır. aynı zamanda lermontov'dan bedri rahmi'ye kadar çeşitli şairlere göz kırpıp adalet ağaoğlu'nun büyüklüğünü bir kere daha meydana çıkarmıştır.
  • çekimler izmir, istanbul ve eskişehir’de gerçekleştirilen film.
  • ismini adalet ağaoğlunun oyunundan araklayan film.
  • istemeyerek gittiğim halde beğendiğim film.

gitmeyi şirketteki arkadaşlarım isteyince kabul ettim. normalde duygusal-dram tarzda filmleri sevmiyorum ama dedim ki ne olacak türk sinema sektörüne bir katkımız olsun. güzel bir film olmuş. hemen hemen herkesin hayatında bir sefer yaşadığı "o" ilişkiyi güzel betimlemişler.

selvi boylum al yazmalım'ın çok çok modernize edilmiş hali gibi.
  • vakit ve nakit kaybı bir türk filmi. bu tür filmlere gitmemek lazım ki, yapımcısı / yönetmeni (aynı kişi) bir daha cesaret edemesinler. bu film için harcanan emeğe ve paraya da yazık. ortada ne bir senaryo var ilgi çekecek, ne de süreklilik sağlayacak bir kurgu. ne bileyim müzikler etkileyici olabilirdi, görüntüler nefes kesebilirdi, onlar da yok. hadi sanatsal bir yapım beklentisine girerdik, sanat falan da yok, bildiğin üçüncü sınıf show tv dizisi. hadi o kadar izledik, abartılı oyunculuklara da katlandık, bari filmin sonunda bir süpriz, bir şaşırtma olsun. o da yok. bizim mahalledeki düğün videosu çeken abi bile çok daha iyi iş çıkarabilir, o kadar kötü bir film.
  • neden yerli filmlere gitmediğimi bana bir kez daha hatırlatan film.

bu hafta hiç hoşuma giden film girmedi vizyona, geçtiğimiz haftalardan kalanların hepsini de izlemişim. "hadi bir şans daha vereyim şu yerli filmlere" diye buna girdim. pehhh. vakit kaybı.

çok çok çok klişe konusu var, bunaldık artık bu tip ormantik filmlerden yaaahu. işte ilk görüşte aşk, ayrıl barış ayrıl barış falan. sıkıcı ya.

--- spoiler ---

neyse ki sonunda o aptal kız on bininci defa şans vermedi adama.

--- spoiler ---
  • burcu biricik hatırına izlenilebilir olan film.
hesabın var mı? giriş yap