şükela:  tümü | bugün
  • çok yanlış bir kişi olarak doğmak durumunun bi kaç level altıdır.
  • keşke bee...
  • arttırıyorum

çok yanlış bir yerde çok yanlış bir ailede doğmak
  • klasik bir paralel evren romantizmi.
  • çok yanlis bir zamanda, çok yanlis bir ülkede , çok yanlis bir şehirde ,çok yanlis bir kasabada, çok yanlis bir ailede doğmuş olmaktan kötü olmayan durum.
  • benimle aynı zamanda doğan aynı şirkette çalışan amerikalı insanlara bakıyorum.anne babaları bir çoğununun 50-60'lar yüksek lisans mezunu! ama gel gör ki, çok da bir şey kaybetmemişiz. adamlar surf, karı kız, uyuşturucunun ucundan deneyeyim, yok yosemite parkta camp 4 üzerinde bilmemne dikeyini çıkayım, yok gidip panamada çalıdan atlayayım derken ancak benim okuduğum okulların bahçelerinden selfie çektikleri için mutlu olacak duruma gelmişler. açıkçası bir çoğu elemanım ve bir çoğunun da excel nereden açılır, açılırsa da ne iş yapar bilgisi çok kısıtlı. hepsi 2 yıllık mezun veya liseden mezun ama bir şekilde şu ana dil olayı ve (bkz: white-christian-american) olayından dolayı bir şirkete sap olabilmişler hasbel kader!
    açıkçası anan baban armut, zeka özürlü veya aç, sefil sana bir santim destek verecek durumda olmayabilirler. ama kaderi değiştirmek senin elinde. öyle araba penceresi silerek, akşamları komşuya sakso çekerek hayatta kalmaktan bahsetmiyorum. ne zaman ki herkese önünü ilikletip, kendime saygıyı makamı ve geleceği çok iyi okullarda okuyarak elde edeceğim diyeceksin, o zaman geleceğinden korkma! bugüne kadar 11 yaşında babam iflas ettikten sonra bildiğim tek gerçekti. sonrası zaten hiç sürpriz olmadı.
    o yüzden çok yanlış aileden doğduğuna inanma! çok yanlış yoldan kurtulamadığın için onların kaderine ortak olmaya razı olduğuna inan... nokta
  • (bkz: determizm)

konu kilit.

edit: *determinizm
  • fikir ayrılığı, ahlaki değerler, madiyat gibi şeylerin durumuna göre değişen bir düşüncedir.

eğer bir masada oturup farklı konular hakkında konuşulamıyorsa insan gibi

eğer istenilen gibi davranılmıyorsa aile bireyine

eğer mal varlığınız fakir veya zengin sizi tatmin etmiyorsa

evet o zaman ben başka bir ailenin ferdi olsaymışım diyebilme hakkıdır
  • yoktur böyle bir şey. bunu söyleyen hayattan hiçbir şey anlamamış ve suçlamaya meyillidir. kendinden başka suçlayacak şey arıyordur alışkanlık olarak. ailesinin ne kadar da kötü olduğundan ne de boktan bi hayata doğduğundan falan bahseder. aman aman ne zordur onun işi. biraz daha şanslı olsa süper bir insan olabilirdi ama ezikliğine bahane bulmaya çalışıyor. bu da beraberinde duygu sömürüsü getiriyor. ay benim ailem şöyle, ben bunu bunu yaşadım, ay travma doluyum mahvettiler beni diye diye hayatı bir kurban olarak yaşar. böyle giderse asla kendini gerçekleştiremeyecektir. çünkü kendinden sorumlu olduğunu kabul edemez. artık hayatın ipleri benim elimde, ben nasıl sürersem öyle gidecek cesaretini gösteremez de hep bir şeyleri suçlar durur öylece kenarda sinik kalıp antidepresan bağımlısı olmak için bahane bulur. bu insanlar yaşamaya da hak ettiği değeri vermez, hayata saygı göstermezler.

bir an önce kendilerine çeki düzen vermeli, ada'm olmalıdırlar.

edit: aşağısı entry doluydu ama silinmiş hep.