şükela:  tümü | bugün
  • teröristtir.

lan iste iyi dilekte bulunmus adam. bunun neyini dert edindiniz de 100 küsür entry girdiniz buraya?
  • bu kadar luzumsuz onemsiz bi konuda bile "bakin ben ne kadar farkli bi yerden bakiyorum" pozu veren insandir..

sanki bu "cok yasa" dese ve hapsiran ilerde "cok ama kotu" yasasa hesabi sorulcak sanki anasini satiyim..

bi de bu insanin "guzel yasa" versiyonu var ki, o zaten keske devamli hapsirsa da ben de "az yasa" desem..
  • sözlükte neye gıcık olsam diye pusuda bekleyen kişiler tarafından es geçilmemiş insan.
  • "iyi yaşa" deyince "baş başa" diye cevap veren bir arkadasim vardi. gülümsetirdi her seferinde.
  • yakınında yöresinde mutlaka sen de gör yerine hep beraber diyen birileri bulunur.
  • kendisi hapşırınca iyi yaşa diyenlere "başbaşa" cevabını verendir.
  • "hayatın süresi mi kalitesi mi önemlidir?" sorusunda kaliteyi savunan insan. uzun yaşayıp sürünmektense hızlı yaşa genç öl diyebilir.
  • barış manço'nun nane limon kabuğu şarkısı ile büyümüştür, şarkıda geçen "rahat ve iyi yaşa" sözü önce kulak dolgunluğuna, ardından ağız alışkanlığına dönüşmüştür. veya "çok yaşa" gibi her hapşırana refleks olarak söylenen bir şey yerine daha samimi bir temmenide bulunuyor da olabilir.
  • sürüne sürüne 80 yıl yaşamak yerine kaliteli bir 60 yılı yeğleyen insandır.
  • yordular beni amına koyim, biri hapşırıyor, çok yaşa diyorum yok öyle deme diyor bunlar, hem de her seferinde. nasıl yaşarsanız yaşayın be, bana ne lan.