şükela:  tümü | bugün
  • "uzun" ve "kalitesiz" ile "kısa" ve "öz" kavramlarının farkında olan insandır.
  • en samimi duygularını dillendiren insandır.
  • öyle diyen olunca beni sevmediğini düşünürümklkjlkhlgkjlgk.
  • mutsuz insandır efenim. halinden memnun olmadığı için bu şekilde çok yaşamak yerine daha iyi şartlar altında daha güzel yaşamak istiyodur.

bir de bunun sağlıklı yaşa versiyonu vardır ki yaş 35 yolun yarısı ablalar abiler genelde bunu kullanır. insan neye ihtiyaç duyarsa onu diler.
  • ilk söyleyen insan değil vulcanlıdır.
    büyük oyunu gördüm açıklıyorum: vulcan lobisi.

"çok yaşa ama iyi de yaşa" formu size bir yerden tanıdık gelmiyor mu? bildiğin star trek'ten vulcan selamı işte; live long and prosper.

"uzun ve refah içinde yaşa" olan bu vulcan selamını dilimize sokarak milli değerlerimiz gasp ediliyor ve bizimle alay ediliyor. zira şu dünya'da vulkanlı gibi soğukkanlı ve mantıklı olamayacak 3 millet seç desen biri illa türkler olur.
  • muhafazakardır
  • nicelik yerine niteliğe önem veren insandır. bu anlamda kalitelidir.

aynı zamanda socrates'in the unexamined life is not worth living sözünü de hatırlatır.
  • bir de bunun hayırlı yaşa diyen çeşidi vardır ki bir cümle ile içinde doğduğu kültürden sıyrılıp kendisini arap gibi hisseder.
  • norveç, kanada gibi bir ülkede yaşıyor olsa muhtemelen sadece "çok yaşa" diyecek olan insandır.
  • benim lan bu.

napıcam bokun içinde 1000000 sene yaşasam. insan gibi 60-70 yeter adam olana.

yukarda bir suser de belirtmiş ben de yineleyeyim (bkz: quality not quantity)