şükela:  tümü | bugün
  • farklı olacağım diye kasan insandır. ha şu da var iyi yaşamanın çok yaşamaktan daha iyi olduğunu düşünüyor da olabilir. peki kötü de olsa yaşamdan vazgeçilebilir mi diye düşüncelere sevk eder.
  • çok yaşayınca bir bok olmadığını anlamış insandır. mantık sahibidir.
  • lisedeyken sevdiğim bir abim hapşurunca bana da iyi yaşa yı öğretmişti. abi dedim niye çok yaşa demiyorsun... o da çok yaşamak önemli değil önemli olan yaşadığın günlerin iyi olması falan filan diye.. ben de ondan sonra herkese iyi yaşa dedim.
    bir gün yine bu bahsettiğim abi 3-5 sene sonra karşılaştığımzda hapşurunca çok yaşa dedi.. ne dedin dedim .. çok yaşa dedi.. ya sen bana bunu iyi yaşa diye öğrettin. o gün bugündür herkese iyi yaşa diyorum... yok ya boşver sen onu az yaşayıp hemen öleceğimize uzun yaşamak daha iyidir demez mi ... içimden senin verdiğin öğüdün amk demek geçti ama neyse dedim siktir et...
    sonra da kendime özgü bir şey buldum. hapşurana "helal" diyorum... nerden bulduğumu da hatırlamıyorum ... işte öyle :))
  • önemli olan çok yaşamak değil iyide yaşamaktır.

çok yaşayıp iyi olmayacaksak ne anlamı kaldı.
  • kalıplaşmış temenniler yerine karşısındaki insan için iyi bir temenni sunuyordur. gayet normal.

bence en iyisi şu;

(bkz: sağlıkla yaşa)
  • "uzun" ve "kalitesiz" ile "kısa" ve "öz" kavramlarının farkında olan insandır.
  • en samimi duygularını dillendiren insandır.
  • öyle diyen olunca beni sevmediğini düşünürümklkjlkhlgkjlgk.
  • mutsuz insandır efenim. halinden memnun olmadığı için bu şekilde çok yaşamak yerine daha iyi şartlar altında daha güzel yaşamak istiyodur.

bir de bunun sağlıklı yaşa versiyonu vardır ki yaş 35 yolun yarısı ablalar abiler genelde bunu kullanır. insan neye ihtiyaç duyarsa onu diler.
  • ilk söyleyen insan değil vulcanlıdır.
    büyük oyunu gördüm açıklıyorum: vulcan lobisi.

"çok yaşa ama iyi de yaşa" formu size bir yerden tanıdık gelmiyor mu? bildiğin star trek'ten vulcan selamı işte; live long and prosper.

"uzun ve refah içinde yaşa" olan bu vulcan selamını dilimize sokarak milli değerlerimiz gasp ediliyor ve bizimle alay ediliyor. zira şu dünya'da vulkanlı gibi soğukkanlı ve mantıklı olamayacak 3 millet seç desen biri illa türkler olur.