şükela:  tümü | bugün
  • haznesine gelen suyun iplik hacminde aktığı rezervuar. yarım saatte anca dolar. ilk defa gidilen bir firmanın işlek tuvaletine sıçılmadan önce "rezervuar çok yavaş doluyorsa harbi sıçtık ha" diye düşündürebilir.

    zira kah saatler boyu gem vurulmuş götcaazın isyan niteliğindeki uzun osuruk seslerini yan kabine (hatta yan odaya) duyurmamak için olsun, kah aralıklı olarak 2-3 adet cumhuriyet sucuğu formatında dışkı bırakılacağının hissedildiği zamanlar olsun bazen iş tamamiyle bitmeden bu sifon önceden bir kere çekilecektir aga. kaçışı yok.
    velakin gerisini anladınız işte. çekilen ilk sifondan sonra tekrar (ya da ilk kez) sıçtığınızda bir bakarsınız ki fışş diye bir avuç su ya gelir ya gelmez. yarısı klozetin kuru fayansına uzanmış çelik bilek kütlenin üzerinden naifce akar gider. e şimdi orada yarım saat hazne dolsun diye beklesen olmaz, öyle bıraksan gitsen olmaz. zor bir durum.

    umut sarıkaya'nın "sıç, ziyaret edilen firmanın çok yavaş dolan rezervuarlı klozetine sıç" şeklinde bir güzelleme yaparak hislerimize tercüman olması beklenir ancak. biliyorum okuyor bu satırları.