şükela:  tümü | bugün soru sor
 • evet bu teorem kanıtlanırsa bence en baştan tanrının olmadığı kesin olarak kanıtlanmış olur , en azından bu dinlerin anlattığı kadarıyla.

  edit; şimdi arkadaşlar bazılarımız teoremi tam çözememiş sanırım , şimdi burda ki olay şu , sonsuz zamanda sonsuz evrenin varolmasi ve sonsuz şekilde yok olması ve bizim de bu sonsuzluk içinde bir olasılıktan ibaret olmamız , işte bu yüzden kesin olarak tanrı yoktur diyebiliriz , çünkü hersey olasılıktan ibaret, kendiliğinden sonsuz bir şekilde oluyor herşey , bir yaratılmışlık söz konusu değil , ha bazı arkadaşlar şey demiş yine inanmaz lar işi yine piçliğe vururlar demişler de , inanıyorlar , hatta senden benden daha çok inanıyorlar ama işlerine gelmediği için bu şekilde takılıyor lar , bu yüzden onları boşverin , önemli olan onlar değil bizim gibi insanlardır .
 • “çoklu mudur paralel midir nedir bilinmez “der kabul etmeyiz, “kendi evrenimizi sizden öğrenecek değiliz” deriz.
 • islamiyeti bilime uydurup ömrünü biraz daha uzatmak için çırpınan caner taslaman gibi kimseler "kuranı kerim'de 'alemlerin rabbi' diye geçiyor. hem hadislerde de 18 bin alem yarattığı ifade ediliyor. bilmem hangi denklemin hangi basamağındaki üslü sayının eşiti 18.000 olduğuna göre, o paralel evrenlerin kuranı kerim'de geçip allah'ın yaratma gücünün mucizesidir." diyerek kendi kendilerini ikna edecek mucizeler uyduracaklardır.

  ha ama hemen akabinde aslında paralel evrenlerin olmadığı kanıtlanırsa, bu seferde "zaten aslında alem derken galaksileri kastediyor" diye kıvırma payları da var.

  bu arada hatırlatma:
  "teorem" ispatlanabilen matematiksel ifadelerdir. başlığın doğrusu "çoklu evren teorisi kanıtlanırsa olacaklar" şeklinde değiştirilmelidir.
 • halamın bıyıkları çıkar.
 • bizden başkalarınında olması allah ı ve dini yok etmez, yüceltir. size uzaylı gelse imamlık yapsa yine inanmazsınız. neyse toprağın üstünde anlayamadığınızı altında anlarsınız. geçmiş ola
 • kendi adima beni burdan alın lan diye bağırırdım...
 • tanrının olmadığını kanıtlamaz, tanrı kavramı zaten ciddiye alınacak düzeyde bir fikir değil, çoklu evrenleri açıklarsın başka bişi gösterir bak bunu açıklayamıyorsun bunu tanrı yaptı der. yıldırımı anlamadılar tanrı dediler, depremi anlamadılar tanrı dediler, evrimi anlamadılar tanrı dediler, çoklu evrenler mi durduracak bunların irrasyonel saçmalıklarını? evreni bir tık daha iyi anlayacak olmamız dışında çok bişiyi olmayan olaydır kısaca.
 • (bkz: einstein)'ı mezarından mı kaldırmayı düşünüyorsun?
 • flatland okuyun dedirten başlık. çoklu evren değildir olsa olsa daha fazla boyuttur o.

  ayrıca (bkz: matematik bilmeyen insanların örüntü körü olması)
 • kopyamıyız, simülasyon mu, paralel varlığımın yerine geçebilir miyim, evrenlerarası diyalog, paradokslar, tüm fen yasalarının alternatifleri hatta bildiğimiz renklerden daha başka renklerin varlığı, off milyon olay. koskoca uzayda bir taş küresinin üstünde sürüklenip gidiyoruz işte demenin ötesinde bişey. biz ne kadar gerçeksek çoklu evrenler de o kadar gerçek.