• 90'larda ortaya cikan su an adini duyamadigimiz gokhan tepe'den bir sarki.. 90'lar turk pop muzigi..

don gel bana
    feryat figen bekler kalbim,
    cok yorgunum.
    kurtar beni
    sensin carem, col cicegim..

korkularim huzne ortak oldu
    bilinmez yoldayim.
    sevmisken boylesine vazgecemem..

gozler sanki zindan
    sozler gunah yalan
    sormam yine de "yar, neden?"

kaygisiz sevgilim
    hic mi insafin yok senin
    goz yasim sel gibi
    aldi benden gencligimi
    kaygisiz sevgilim
    yetmedi mi cektiklerim
    dertlerim dag gibi
    aldi benden gencligimi..

kaygisiz col cicegim..
  • çocukluğumuzda dinlediğimiz kaliteli yavaş parçalardan...o zaman için çocuk sayılabilecek, efendi insan gokhan tepe söylerdi...klibinde çölden öte sarı sarı otların arasında yürürdü diye hatırlıyorum.
  • tarifsiz şarkı,nasıl alır gider insanın içini... o dönemlerin çocuğu olmak, büyürken bu şarkılarla beslenmek midir bu denli düşkün yapan bilmiyorum. ama şimdi altta klavyenin seslerini duyup üzerinde ney ve kanun eşlik ederken... bir de gökhan tepe'nin o eşsiz sesi ve yorumu. içinizde birikenler vardır pek çok zaman yüksek sesle bağır çağır dile getirilmek istenen, ama kalır ve siz bir nebze durulur ya da zamanı seçersiniz seçmek zorunda kalırsınız... ve işte bu adam bunları bu sakinlikle , böyle söylüyor,tüm o sözlerini birer birer anlatıyor,dertleşiyor.....
  • linkini de verelim tam olsun.

http://fizy.com/#s/1241o6
  • kaygısız, insafsız insanlara, yarenlere söylenecek şarkı.
  • gökhan tepe denilince akla gelmesi gereken ilk şarkıdır, gelmelidir, gelsindir.
    ayrıca gökhan tepe ne güzel adamdır.
  • belki çalınır da dinlerim diye saatlerimi radyo başında kukumav kuşu gibi harcamama sebep olan güzel şarkı. youtube yok , tabi o zamanlar ttnet müzik yok , o yok , bu yok , ne yapacaksın ; bekle ki dj in birinin aklına gelsin de çalınsın da , ohooo oo.
    (bkz: kişinin yaşlandığını anladığı an)
  • an itibariyle ismi bana sting'in desert rose adlı şarkısını hatırlatan, haberimin dahi olmadığı şarkı.
  • böyle masumiyet kokan az şarkılar vardır, tıpkı insanlar gibi...
  • gökhan tepe'nin 96 yılında çıkan çöz beni albümünün en güzel iki parçasından birisi, diğer aşk belası. gökhan tepe'yi hala çok severek dinliyorsam bu iki şarkının kesinlikle payı çok büyüktür. hangisini daha çok seviyorsun deseler cevap veremem, "anneni mi babana mı daha çok seviyorsun" gibi bir soru olur benim için. iki şarkının da çok farklı bir havası vardır. aşk belası biraz daha eğlenceli, çöl çiçeğim ise zaman zaman baya üzen bir şarkıdır. türk pop tarihinin en kaliteli slow çalışmalarından birisi olmasına rağmen şarkı bence hak ettiği değeri hiçbir zaman görmemiştir. kullanmayı çok sevmediğim underrated kelimesinin bir nevi karşılığıdır diyebilirim. şarkıyı zamanında kenan doğulu, tarkan gibi isimler söyleseler efsaneler arasında yerini alırdı. neyse ki gökhan tepe bu saydığım isimler gibi hala müzik kariyerini devam ettirmekte ve oldukça başarılı işler ortaya koymakta. zaten değerini bilen de hala severek dinliyordur ben gibi. 90'lı yıllardan sonra kaybolup giden nice isim arasına eklenmemesi benim için en büyük mutluluk kaynağı. ankara'ya baya geliyordu bi ara, bıkmadan arka arkaya 3-4 kere gittiğim olmuştu. bir tanesinde çöl çiçeğim'i de söylemişti hatta. bu şarkıyı ezbere bilen ve seven insan güzel insandır, zarar gelmez.

dertlerim dağ gibi
    aldı benden gençliğimi..

https://www.youtube.com/watch?v=a6cwhhyufve

https://www.youtube.com/watch?v=oqujy-c4kno
hesabın var mı? giriş yap