şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ispanyol yapımı korku-bilim kurgu filmi;

  https://www.youtube.com/watch?v=bjpq1mio420
 • --- spoiler ---

  türkçesiyle "soğuk deri", 2017 fransa-ispanya ortak yapımı bilimkurgu-korku-macera filmi. albert sánchez piñol'un aynı adlı romanından jesús olmo ve eron sheean tarafından senaryolaştırılan filmi fransız yönetmen xavier gens çekmiştir. filmin başrollerinde ise david oakes, aura garrido, ray stevenson, john benfield, iván gonzález ve winslow iwaki gibi oyuncular yer almışlardır. gerçekten ilginç bir konusu olan dikkat çekici bir filmdir. son olarak, filmin imdb.com puanı 5,9/10'dur.

  konusu
  ıssız bir ada, eski bir deniz feneri ve yeni gelen genç bir meteorolog... 1914 yılında deniz ticaret gemilerinin bile rotasında olmayan ıssız bir adada, eski bir deniz feneri için her yıl yeni bir meteorolog getirilmektedir. eski meteorolog gruner'in (ray stevenson) yerini, bu defa ondan çok daha genç olan friend (david oakes) alacaktır. ancak friend adaya gelir gelmez adanın ne kadar ıssız bir yer olduğunu ve bu ada civarında kuşların bile uçmadığını fark etmiştir. friend, bu adada günlerinin çok sıkıcı geçeceğini zannetmeye başladığında, eski meteorolog gruner'in inanılmaz bir sırrı olduğunu öğrenir. bu sır, bu adada sadece iki kişiden ibaret olmadıkları, hatta bu adada yaşayan tek tür olmadıklarıdır! friend, bu inanılmaz sırrı öğrendiğinde hayatının tamamen değişeceğini anlamıştır...

  imdb.com - http://www.imdb.com/title/tt1034385/

  wikipedia - https://en.wikipedia.org/wiki/cold_skin_(film)

  trailer - https://www.youtube.com/watch?v=x2foi4yzcdm

  --- spoiler ---
 • ılginç bir film.

  --- spoiler ---

  robert louis stevenson şiiri requiem

  under the wide and starry sky,
  dig the grave and let me lie.
  glad did ı live and gladly die,
  and ı laid me down with a will.

  this be the verse you grave for me:
  here he lies where he longed to be;
  home is the sailor, home from sea,
  and the hunter home from the hill.

  --- spoiler ---
 • ılginç bir film. denmiş. ben onu yanlış okudum "iğrenç" gördüm. çünkü öyle :)
 • h. p. lovecraft'ın öykülerini ve poe'nun gordon pym'ini andıran atmosferi, b serilerden ödünç alınmış evreni ile kendi kulvarında son derece başarılı, bağımsız korku filmi. ---

  spoiler ---
  ayrıca gruner'in dünyanın öbür ucundaki ot bitmez bir adada, salt saplantısı yüzünden, yaşam adına verdiği bağnaz savaş etkileyiciydi.
  --- spoiler ---

  yönetmen, frontier (s)'ten tanıdığımız xaiver gens. ben diğer bağımsızı the divide'ı da sevmiştim. 5. 9 imdb puanına bakmayınız efendim.
 • bizden farklı görünen ve yaşam şekilleri bize hiç benzemeyen her şeye nasıl düşman olduğumuzu,onları nasıl bir tehdit unsuru olarak görüp yok ettiğimizi, yok etmediklerimizi ise nasıl bize benzetmeye çalıştığımızı anlatan bir garip film.belki de dünyanın en vahşi canlısı gerçekten insanoğludur!
 • 5/10

  sıkıcı ve donuk bir film. öfleye pöfleye izledim. konusu güzel (şahsen özendim) ama senaryosu olmamış. daha güzel bir iş çıkarılabilirmiş. manzara ve görüntülerle avundum sadece. imdb de sci-fi yazıyor ama alakası yok.
 • bir korku ögesi olarak bilimadamı günlüğü klişesinin görüldüğü bir film daha. mavi teni görünce insanın aklına ister istemez avatar geliyor. aksayan yönleri olsa da bence izlenebilir bir film. aksiyonu bu kadar fazla olmasa da olabilirmiş.
 • güzel bir öyküyü başarısız bir şekilde aktarıp saçma sapan öğelerle süsledikleri için ortalamamın altında kalan film.
 • sadece ufak bir ada, bakir sahiller ve kayalıklara vuran dalgalar için bile izlenebilir bir film.
  sanırım yönetmenin mangır sorunu varmış biraz daha kesenin ağzını açabilselerdi çok daha akıcı bir kurgu yakalayabilirdi. oyunculuk fena değil sıkıcı bir akşam izlenecek daha iyi bir seçenek yoksa gideri var.
  şahsi notum 7/10.