şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 70 sonları, 80 başları gibi özellikle ingiltere'de hüküm süren post-punk akımının kalınca bir damarı sayılabilecek bir tür. yolu unknown pleasures ve closer albümleriyle joy division'ın açtığı söylenebilir. nihilist, depresif sözlerin altındaki melodiler genellikle ritmik ve kendini tekrarlayan yapıdadır. akımın diğer önemli üyleleri faith ve pornography albümleriyle the cure, garlands'la cocteau twins, biraz daha gotik tarafından da bauhaus ve sisters of mercy'dir.
 • (bkz: asylum party)
 • post-punk ve gothic rock'ın belçikalı ve fransız çocuğu.

  siglo xx dinlemeyen aşkı ne anlar, misal.
 • şuan tropic of cancer, lebanon hanover, human puppets gibi grupların başarıyla götürdüğü akım.
 • knight online'da magician skilli. 7. levelda açılmaktadır.
 • hayır aksi gibi yaz mevsiminin başında sardım, baya bir cephanelik de kastım envai çeşit grubu, albümü falan... havaların soğumasını bekliyorum, bu allahın belası mevsimde gerçekten hiç tadı çıkmıyor.

  post-punk'a, got-rock'a bulaşan adam, illaki darkwave, coldwave sapağına giriyor bir zaman sonra. fakat burada biraz seçici olmak gerekiyor. ilginç bir tür zira, gruplar ya gerçekten iyi ya gerçekten kötü. ortası yok. 10'larca albüm indirdim misal, iyi diyebileceğim çok az grup var.

  bir de milyon tane grup var yeni yeni türemiş. bu o kadar da iyi bir şey değil. fransızların özel bir ilgisi var bu janra. türü sırtlayan grup da pek yok. post-punk olsa hadi joy division, the chamelons ya da eski dönem the cure, the sisters of mercy diyeceksin de, bunda yok öyle bir durum. bu yüzden de deneme yanılma yoluyla kimi dinleyeceğini buluyorsun. labenon hanover, selofan falan bilinen gruplar da, şöyle kıyıda köşede kalmış gizli grupları merak ediyorum. yaşattıkları kafayı istiyorum daha ziyade.

  bir de garip bir durumu var, pek kimsenin yanında dinleyesim gelmiyor bu türde müzik yapan grupları. biraz geriyor gelecek tepkiler. 'bu müzik biraz şey değil mi ya?' diyecekler. evet, şey... o yüzden dinleyesim geliyor çünkü. elitist ve rafine bir müzik olmadığı için çekiyor çokçası.

  yaz geçsin hele. serin, soğuk akşamlar için baya bir erzak, mühimmat depoluyorum.