şükela:  tümü | bugün
  • gribi şıp diye 2 günde geçiren mucizevi ilaç. prospektüsü aşağıya bırakıyorum.

ibuprofen, psödoefedrin hidroklorür, askorbik asit (vitamin c)‘ dir. coldaway c 30 film tablet, üst solunum yollarında tıkanıklık giderici (burun tıkanıklığını açıcı), iltihap önleyici, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır.

vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan hormonları azaltarak iltihabı giderir. iltihabı giderici (çözücü) etkisinin ardından ağrıyı keser ve ateşi düşürür. aynı zamanda ateş veya ağrıyla birlikte görülen burundaki kan damarlarının genişlemesi sebebiyle oluşan burun tıkanıklıklarını; burundaki damarları daraltmak (büzmek) suretiyle giderir.

coldaway-c, soğuk algınlığı, gribal enfeksiyonlar, saman nezlesi, alerjik nezle, sinüzit (yüz sinüslerinin iltihabı), yutak iltihabı (farenjit) gibi üst solunum yollarındaki enfeksiyonlar (kulak-burun-boğaz hastalıkları) eşliğinde ortaya çıkan baş ağrısı, boğaz ağrısı, ateş, vücut kırgınlığı ve burun tıkanıklığının giderilmesinde kullanılır. kullanımı 12 yaşın üstündeki çocuklar, ergenler ve yetişkinler için uygundur.
  • 2019'un popüler ilacı. aralık gelsin, 2020 ocak, şubat'ı görelim buralar şenlenir diye düşünüyorum.

gribi geçirmek gibi bir özelliği olamaz. virüs veya bakteri sonucu gelişen hiçbir hastalığı tedavi edemez işin doğrusu.

içindekiler;
    ibuprofen: advil markası ile bildiğimiz, orta seviye ağrı kesicilerin kralı. insanı yamultmadan ağrı keser, iyi hissettirir.
    psödoefedrin: amiyane tabirle burnunuzdaki sümüğü afedersin geçici bir süre için temizleyen etken madde. burun mukozası kanallarındaki şişkinliği azaltarak, akıntının azalmasını sağlar.
    c vitamini: tıhh. c vitamini işte. 300mg koymuşlar her tablete. güzel bir zindelik ve uyanıklık hali sağlar.

bu ilacı içince iyileştiğinizi düşünüyorsanız... eh ne güzel, sonuçta önemli olan iyileşmek tabi.
  • 3 gündür şiddetli boğaz ağrısı ve ondan kaynaklı kulak ağrısı çekmekteyim.doktor penisilin ve coldaway c yazdı fakat hicbir etkisini goremedim ne zaman etki etmeye başlıcak çok merak ediyorum
  • bir ilacın bu kadar yan etkisi mi olur arkadaş. önlü arkalı iki sayfa yan etki yok yok. korktum yeminlen.
  • aylardır tıkalı olan burnumu sular seller gibi akıtan grip ilacı. "oh be, dünya varmış!" dedirtti resmen. üstelik grip ateşim hiç yok ve ağrım minimum derecede. burnum çok akacak, kızaracak diye düşünürdüm eskiden ama bu sene anladım ki tıkanıp genize gitmesindense burnumdan aksın, kızarsın daha iyi. işte bu ilaç da bu duruma birebir. yukarıda saydığım durumlardan muzdaripseniz, eczacınıza danışıp almanızı tavsiye ederim. ayrıca burnum akıyor diye sevineceğim hiç aklıma gelmezdi. hayat işte...
  • burun akıntısı, göz yanması ve halsizlik semptomlarını 1 saat içerisinde giderdi. baş ağrısını hafifletti. ancak soğuk algınlığını iyileştiriyor mu yoksa yokmuş gibi mi davrandırıyor bilemiyorum.