şükela:  tümü | bugün
  • bugün itibariyle aile hekimim sayesinde mucize ilaçlar listeme eklediğim über ilaç. hem ağrı kesici, hem ateş düşürücü, hem grip giderici, hem enfeksiyon bitirici, utanmasa yanık ve kesik tedavisinde filan da kullanılacakmış. üç gündür geçmeyen ateşimi ve ağrılarımı bir anda bitirdi beni kendime getirdi. gerçi bir prospektüsü var kitap gibi maşallah, bir sayfa kullanılmaması gereken durumlar, bir sayfa yan etkiler var. çıkardığım sonuç kimse kullanamaz, ya da kullanırsan ölürsün gibi bir şey. zaten böyle etkili olması beni kıllandırmıştı.

detaylar için
    (bkz: abdi ibrahim)
  • 38 buçuktan inmek bilmeyen ateşimi yaklaşık olarak 1 saatte indirmiş mükemmel ilaç. daha yarım saat önce "ben neredeyim, kimim, neler oluyor bu diyarlarda?" diye düşünüp yatakta kıvranırken şu anda yemek yemiş, yüzünü yıkamış, dişini fırçalayıp yatmaya hazırlanan bir insana dönüştürmüştür beni. kendisine sevgilerimi ve saygılarımı sunuyor, teşekkür ediyorum.
    (bkz: seni seviyorum)
    (bkz: benimle evlenir misin?)

edisoy: güvenmeyin bu ilaca yine de. eğer basit bir gribiniz yoksa 4 saat sonra yine aynı ateş ve ağrılar hayatınıza dönüyor. siz siz olun doktora gitmeyi ihmal etmeyin.

edisoy 2: sosyal mesajı da araya katarım böyle... akıllı olun, amuguza goruk.
  • tüm iç organlarımı titreten, halsiz ve iştahsız bırakan bir soğuk algınlığını bir günde geçirmiş olan mucize ilaç. tavsiyem yanında ek olarak multivitamin+mineralli suda eriyen tabletlerden almanız. (ki zaten doktorunuz önerecektir bunu)
  • ufacık boyuyla tuğla boyutundaki katarinin yapamadığını yapan,insanı hemen kendine getiren efsanevi ilaç.
  • soğuk algınlığı, nezle, grip -her ne skimse- türevlerinde en etkili ilaç. hapşurma, öksürme, tıksırma vb belirtileri 1 saate geçiren meret. evde stok yapıyorum mk.
  • pembecik yanağından öpüp gömlek cebime iliştirdiğim, başarılı gripsavar.

(bkz: +rep)
  • gece hasta haldeyken yutup,sabah dipdiri etmiş mucizedir.
  • tamı tamına nurofen cold muadilidir.
  • 4 gündür griple mücadele içindeyim.

kah terliyorum, kah üşüyorum. kah uyuyorum, kah bir bardak ılık birşeyler içebilecek kadar uyanık kalıyorum...

bugün işe gidemedim, sesim kısık, ateşim dalgalı, popo kaslarıma kadar her yerim ağrıyor, artık burnumu sildiğimde ya da öksürdüğümde ağzımdan burnumdan kan geliyor...

hem rapor almak hem de bu gidişe bir dur demek münasebetiyle sevgili dokturuma gittim. verdiği ilaçlar arasında bu da var.

oha, içtiğim andan beri sırılsıklam terliyorum. duşa girdim, hala terliyorum. ama daha şimdiden kollarıma bir can gelmeye başladı en azından.

günde 3 tane içecekmişim, bakalım nolcak...

ilk alınan hapla bile insana kendini daha normal hissettiren ilaç. en azından duş alabildim.
  • içtikten sonra burnumu adeta bir çeşmeye döndüren ilaç. içmeseydim daha iyi olacaktı bence.