• burger king'de şarkı mı keşfedilir demeyecekmişsiniz, öyle bi şarkı çalar ki whopper menüyü yarısında bırakmak zorunda kalırsınız. dünyanın sekizinci harikası whopper değil bu şarkı kesinlikle. klasik.
  • dinler dinlemez richard hawley'i son zamanlarda yapilan kesifler icinde en ust siraya hoop diye oturtan sarkinin adi. gerekli-gereksiz isler, mailler, konusmalar ve yazismalarla dolu bir gunun ortasinda, insani sanki daha simdi guzel bir film izlemisim de hala koltugumdan kalkmamisim, arka jenerik akarken kendimden gecmisim, sanki daha simdi birini opmusum de istesem bir kere daha opebilirmisim gibi tuhaf bir boyuta goturen bir sarki. tabii kerametin tamami sarkida degil. bu richard hawley de nasil bir adamsa oturmus, yazdigi o guzelim sozleri, tum baritonluguyla ve tum ictenligiyle soylemis. galiba albumde bir suru enstruman da calmis. ayrica kendisi coles corner da nedir ulan diyenler icin de 'buranin ingiltere'nin sheffield bolgesinde yasayan tum sevgililer, evli ciftler, anne babalar, cocuklar, vesaireler icin gorup gorulebilecek en romantik ve tatli bulusma yeri oldugunu' soylemis internetin bir yerinde. kendisine duydugumuz saygi ve sarkisina duydugumuz ask adina hemen buraya sarkinin sozlerini yapistirip, altina da youtube linkini eklemeyi ihmal etmiyoruz tabii ki.

coles corner
    lyrics & music by richard hawley

hold back the night from us,
    cherish the light for us,
    don't let the shadows hold back the dawn.

cold city lights glowing,
    the traffic of life is flowing,
    out over the rivers and on into dark.

i'm going down town where there's music,
    i'm going where voices fill the air,
    maybe there's someone waiting for me
    with a smile and a flower in her hair

i'm going down town where there's people
    the loneliness hangs in the air.
    with no-one there real waiting for me,
    no smile, no flower nowhere.

albumdeki hali
    http://www.youtube.com/watch?v=pr-mtzvppka

sahnedeki hali
    http://www.youtube.com/watch?v=zwdlwrz3mky
  • new york sokaklarında boş boş gezinmek için müthiş bir arka plan şarkısı.

elleriniz ceplerinizde, etrafınızdan akıp geçen kalabalığa ve trafiğe aldırış etmeden broadway'den brooklyn köprüsü'ne yürürken tekrar modu açık bir şekilde defalarca dinlenesi bir şarkı.
  • oldukça huzurlu, sanki kaybedilen bir yarımı bulmuş gibi, ve gerçekten bir rüya gibi , gerçek olamayacak güzel bir eser
  • richard hawley'in eylül ayında piyasaya süreceği üçüncü stüdyo albümü.
  • felaket derecede bulunduğunuz ruh halinden sizi çıkarıp küçüklüğünüze götürür, altta yazan ilk bölüm çocukluğunuz ise ikinci bölüm gençliğinizdir.

--- lyrics ---

im going down town where there's music
    im going where voices fill the air
    maybe there's someone waiting for me
    with a smile and a flower in her hair

im going down town where there's people
    the loneliness hangs in the air
    with no one there real waiting for me
    no smile, no flower nowhere

--- lyrics ---

kaç yıl geçti üstünden hâlâ bu şarkıyı loop'a aldıktan sonra kolay kolay çıkamıyorum.
  • sesine aşık olunan adam richard hawley'nin güzelliği...

rüya gibi şarkı falan denir ya hani ama çoğunlukla içi boş, hissedilmeden söylenir bu sıfat. işte bu şarkı tam anlamıyla rüya gibi olduğunu iliklerime dek hissettiren şarkı, dopdolu içi... keşke bu şarkının içinde yaşasam hep!
  • zarif şarkı nedir deseler mutlaka adının anılması gereken , benim de çok çok sevdiğim (bkz: richard hawley) şarkısıdır. karanlıkta zar zor görünen silik bir ışık gibi..
  • hayalperestler için mükemmel seçim.

askerde içtima sırasında yerdeki çakıl taşlarına bakardım, en ön sırada olduğum için kararında bir uzaklığa bakarsam ne postal ne başka bir asker sadece taşları görürdüm. kendimi 2-3 dakika deniz kıyısında hayal eder gerçeklikten kopardım.

bu şarkı da öyle benim için, fazlasıyla yorucu günlerin sonunda, tüm zorluklar sırtıma dünyayı yüklemiş gibi hissettiğimde açıyorum özellikle, her defasında aynı hayale dalıyorum, umarım bir gün o hayali yaşarken de dinleyebilirim.
  • sade, zarif, papatya gibi beyaz ve ince richard hawley albumu.
hesabın var mı? giriş yap