• yaşayan en seksi erkek seçildikten sonra şöyle bir demeç veren insan:

i'm glad i'm rated people's sexiest man alive, because now i can masturbate over my own picture and not feel guilty.
  • in bruges filmini izleyene kadar hic sevmezdim. simdi sempatik gelmeye basladi. bu srada ne guzel filmdi lan in bruges.
  • true detective'in 2. sezonunda oynayacak olması çok iyi de olmuş çok güzel iyi olmuş tamam mı. göbeğinizi kaşıdığınız yere mal mal konuşana kadar açın in bruges'u falan izleyin bi. ya da kötü aktör zart zurt demeyin öyle, allah çarpar yeminle.
  • bana biraz brad pitt'in gencligini hatirlatan, genc ya$ina ragmen azinlik raporu'ndaki iyi oyunuyla begeni toplami$, muhtemelen cok degil 3-5 sene sonra azicik daha palazlaninca $ana $ohrete doyacak aktor.
  • in bruges izlerken karar verdim; colin farrell gelmiş geçmiş en iyi "insan taklidi" yapabilen oyuncudur. hatta o mimikler, sahicilik ve çocuksu tavırlarla bir aktör olamayacak kadar insandır. müthiş etkilendim. belki kıyaslaması saçma olacak ama ben bu duyguyu en son, heath ledger'la tatmış idim. brokeback mountain'dan sonra onu zaten "diğerleri"nden ap-ap-apayrı bir yere koymuştum. benim için rolünü sapına kadar "yaşayan" yegane oyuncuydu ve ne acı bir ironidir ki, kendisini tanımamdan kısa süre sonra bu dünyaya sonsuza dek elveda dedi. elimde üç-beş filmiyle kalakaldım öylece. hala daha hatırladıkça sol yanımı sızlatır acısı.

şimdi colin'i keşfetmiş bulunuyorum (iyi ki de, iyi ki de..) açıkçası in bruges öncesi sadece adına ve yüzüne aşina olduğum, bir-iki filmini izlemiş bulunduğum ve fakat hangileri olduğunu dahi anımsamadığım öylesine bir holivud yıldızıydı. şimdi başka. ey ahali farkında mısın ama bu adam çok güzel bakıyor (tamam kabul, o kaşlara rağmen) ve güzel bakmak, oyunculuğun, konuşmadan da önce ve hatta yegane kıstası olmalıdır bana kalırsa. kendisine daha fazla diyalogsuz sahneler verilse keşke. irlanda aksanı da olaya şahanelik katıyor velakin bu adam göz ve sadece mimikleriyle oynasa bile oturur saatlerce izlerim.

filmde bi ara jim carrey'le karıştırdım kendisini. vallahi bilmiyordum böyle meziyetleri -de- olduğunu. şöyle düşün colin'i pek yakından tanımayan okuyucu; jim carrey'nin çok komik olmayan versiyonu.
    her şeyi tam dozunda verebiliyor, çok acayip anlatamıyorum. yani her filme, her karaktere oturtulabilitesi var adamın. yüzüne bakınca dramı, korkuyu, komediyi, ciddiyeti ve hatta abzürdizmi aynı anda bulmak hiç de zor değil. bilemiyorum belki de hala o müthiş filmin etkisindeyim, ama kesinlikle bundan böyle yakın takibimde olacak.

ha bir de, bruges ne yaşanası bir şehirmiş öyle...
  • çok ilginç bir şekilde neredeyse herkesin bir önyargısı var bu adama karşı. aslında çok iyi bir oyuncu ama insanlar kendisini izlemeden "üff colin farrell ne yea." tarzı yorumlar yapıyor.

bunu en son true detective'de gördük. daha 2. sezon için ismi açıklandığı gibi sanki ikinci sınıf bir oyuncuymuş, true detective'e layık değilmiş gibi yorumlar yapıldı. ama in bruges'da olduğu gibi yine dizideki performansı çok kişiye lafını yedirdi.

işin garibi in bruges'dan önce benim de önyargım vardı kendisine karşı. şimdiyse hastasıyım. birinin bunu açıklaması lazım, ne var bu adamda da herkes önyargıyla yaklaşıyor.
  • çok hafife alınmasına rağmen aslında oldukça yetenekli ,çok yönlü ama film konusunda biraz şansız bir aktör. kevin spacey, ingiltere'de bir tiyatro oyununda kendisini seyretmiş ve yeteneğinden çok etkilenerek ordinary decent criminal filminde kendisine rol vermiştir. daha sonra joel schumacher'in tigerland filminde bozz karakteriyle gösterdiği performansla bütün dikkatleri üstüne çekmiştir.

tigerland casting video

20'li yaşlarında birden bire kendini hollywood'da ünlü aktörlerle ve ünlü direktörlerle çalışırken bulmuş ancak hollywood'a uymayan asi tavırları, aşırı alkol kullanımı, açık sözlü ve küfürlü konuşmalarıyla ve çamaşır değiştirir gibi hollywood'un ünlü kadın oyuncularıyla yaşadığı kısa süreli ilişkilerle tabloid basının sürekli ilgi odağı olmuştur. elizabeth taylor ve dame eileen atkins gibi kendisinden oldukça yaşlı aktristlerle de flört etmekte bir sakınca görmemiştir. miami vice filminden sonra alkol ve uyuşturucu tedavisi için bir rehabilitasyona gitmiş ve 2006 yılından beri de alkol ve uyuşturucudan uzak durmuştur.

farrell aslında oldukça zeki, ilginç, esprili ve basında sunulan kötü çocuk imajının aksine oldukça hümanist ve alçak gönüllü bir adam. oliver stone, bir röportajda aktörün yakışıklı olması nedeniyle yeteneğinin göz ardı edildiğini söylemiştir. ciddi röportajlarını dinleme imkanı bulabilirseniz lise mezunu bile olmayan aktörün renkli ve yerinde duramayan konuşma tarzı, entellektüelliği ve hazırcevaplığı karşısında şaşkınlığa uğrayabilirsiniz. düştüğü en kötü durumları (alexander'ın başarısızlığından seks teyplerine kadar) öyle açık sözlü ve esprili bir şekilde anlatıyor ki kendisi hakkında kötü düşünemiyorsunuz.

conversations with colin farrell
    colin farrell - tavis smiley pbs interview
    my sex tape dialogue - the graham norton show on bbc amerıca
    charlie rose ınterview with colin farrell

düşüncelerini çok hızlı ve etkili bir şekilde ifade ediyor. ben beyniyle dili arasında fiber optik kanal olduğunu düşünüyorum. şiir yazıyor. belki bir hollywood yıldızı olamadı ama kesinlikle birinci sınıf bir aktör. irlanda aksanıyla gelip de amerika'da hollywood'da tutunmak o kadar kolay bir şey değil. pek çok amerikalı izleyici aktörü filmlerde hep amerikan aksanıyla duydukları için röportajlarında irlanda aksanı ile konuştuğunu görünce kulaklarına inanamıyor. tigerland, phonebooth, intermission, in bruges, seven psycopaths, horrible bosses, pride and glory, london boulevard, a home at the end of the world, çok kısa bir rolü olmasına rağmen crazy heart ve saving mr. banks filmlerinde aktörün çok yönlülüğünü görüp de b class bir oyuncu olduğunu söylemek büyük bir haksızlık.

ıntermission colin farrell opening scene
    colin farrell singing in crazy heart
    horrible bosses - dipshit cokehead son

in bruges filminin yazarı martin mcdonagh ray karakteri için onu seçtiğinde bu senaryonun çok iyi olduğunu, ray karekterinin çok saf bir karakter olduğunu ve kendisinin bu rolü oynamasının geçmişteki kötü çocuk ününden dolayı bu filmi olumsuz etkileyeceğini dolayısıyla da bu rolü başkasına vermesini söyleyebilecek kadar da dürüst bir insan.

her ne kadar film çok tutmasa da london bouleveard'da ingiliz oyuncu ray winstone ile otopark ve restorandaki karşılıklı sahnelerini seyretmenizi tavsiye ederim.

mitchell / gant argument scene
    mitchell / gant restaurant scene

true detective'deki ray velcoro karakterini oynarken gösterdiği üstün performansı diziyi en acımasız şekilde eleştirenler bile inkar edememiştir.
    ray velcoro

iki oğlu olan farrell'in ilk oğlunda çok nadir görülen genetik bir hastalık olan angelman sendromu var. abisi eşcinsel olan farrell irlanda'da eşcinsel evliliğin onaylanması için yapılan referandum öncesi verdiği destekle ne kadar duyarlı bir insan olduğunu da ispatlamıştır.

colin farrell - chase american giving awards
    colin farrell speaks out in favour of same-sex marriage on claire byrne live

son olarak yunanlı direktör yorgos lanthimos'un the lobster filminde canlandırdığı david karakteri için 40 pound (yaklaşık 20kg.) kilo alan farrell buradaki performansı ile kritiklerden oldukça olumlu eleştiriler aldı. yine aynı yönetmenin the killing of a sacred deer adlı filminde oynamak üzere 2016 yazında tekrar kameraların karşısına geçecek.

kadife gibi sesi de cabası:
    colin farrell reading a poem from yeats.
    colin farrell - modern love pod cast
  • bu adama dandik oyuncu diyenlere muşta* ile girişecek genç girişimciler tanıyorum.
    (bkz: true detective)
  • resmen laflarımı yedirdi bana.
    kurban olsun dis kardeşin sana!

(bkz: true detective)
  • inanılmaz bir karakter oyuncusu. ve bunu sadece hastası olduğum true detective için söylemiyorum.

dün gece denk geldi horrible bosses izledim. her iki yapımdaki colin farrell rollerine ayrı ayrı bakıyorum da, bir insan nasıl bu kadar role girebilir lan?

helal be irishman.
hesabın var mı? giriş yap