• eh, colin charles greenwood diyeni de vardir.
  • grubun en entellektüel kisisiymis thom yorke a göre,hatta arada bir kiskanirlarmis onu.diger bütün elemanlar gibi evli.konserlerde sevimli bir gülümsemesi ve kafa sallamasi disinda fazla dikkat çekmiyor.
  • konserlerden sonra size yaklaşan kızlara nasıl davranıyorsunuz? diye sormuşlar kendisine şöyle cevaplamış...
    ''tek gecelik ilişkilere asla yanaşmadım. bu seksi hapşırmaya dönüştürmek gibi bir şey. seks aslında epey tiksindirici, insanın tüylü, kokulu organlarına ilişkin bir şey ve yabancılarla yapılamayacak kadar özel. hayal dünyasında her türlü erotizme varım, ama fiziksel alanda işler değişiyor. ''
    thom yorke, grubun vokalisti, tuhaf giyindiği ve sürekli partilere gittiği için gruba katılmasını teklif etmişler ve radiohead 80 lerin ortalarında bir okul grubu olarak provalara başlamış, ama grubun o zamanki isimleri "on a friday" idi..
  • basist gibi dursa da, telli her şeyi virtüözite seviyesinde çalabilmek gibi bir yeteneği vardır. fazla arka planda durmasından mıdır nedir, basçılar arasında da adı çok geçmez. oysa the bends'ten bu yanaki her radiohead albümünde olağanüstü partisyonlara imza atmıştır. şarkılardaki bas yorumları da zaten tamamen kendisine aittir. parçaları demo aşamasında grupla paylaşan thom yorke'un kendisiyle uğraşmasına hiç gerek bırakmaz. thom bir röportajında, "parçayı duyunca colin üstüne basları çalar, ben 'böyle devam et colin' falan derim sadece, o ne yapacağını bilir." demişti. ayrıca uzun saçlıyken yakışıklı olduğunu söylemek bile mümkün. müzik kadar büyük bir başka tutkusu da fotoğrafçılık. her an her şeyi çekmek gibi bir takıntısı var. dead air space'te gördüğümüz ne kadar tatlı foto varsa, colin'in bize kıyağıdır. eet utandım bunca zamandır tek bir entry yazmadığım için sdlkfjsdklfsjdfk. olsun hastasıyız.
  • the king of limbs'te yine şovmen. ne zaman kendi grubunu kurup götümüzü düşürecek merak ediyorum. bu adamların dağılma vakti geldi artık.
  • grup arkadaşı, radiohead'in baş gitaristi jonny greenwood'un abisidir.
  • gorillaz'ın 2dsine benzetiyorum nedense
  • paranoid android, decks dark, where i end and you begin şarkılarında çaldığı baslar zannımca şaheserdir. how to disappear completely'deki ise insanı derinden yaralar, çok etkileyicidir.
  • bu adam ok computer'ın açılış parçası olan airbag'e heralde yazılabilecek en güzel bas partisyonlarını yazmıştır. nerede durması ve nerede çalınması gerektiğine dair on numara bir hissiyatı var fakat dışardan baya göt bir elemana benziyor. tabi bilemiyorum sivilde nasıldır.
hesabın var mı? giriş yap