428 entry daha
  • profesyonelliğe aykırı hareketlerinden ötürü sergen yalçın'a benzetmişimdir hep colin kazım'ı. ancak yetenek olarak onun yakınına bile yaklaşamaz. sergen kötü oynadığı maçlarda bile skora etki edebilirdi, colin ise süper oynadığı maçlarda bazen skoru etkiliyor.
  • galatasaray'ın mevcut durumuna uyan bir futbolcu,üstelik yerli kontenjanından geliyor. takım bu sene şampiyon olmayı değil ilk beş sıraya yaklaşmayı hedefliyor ve becerebilirse yapabileceği en iyi işte türkiye kupasını almak olacaktır. yani galatasaray için lig bitti sadece prestij açısından oynayacağı maçlar var. avrupa yolu ise kupadan geçiyor aksi halde gelecek sezon aslantepe avrupa takımını sadece hazırlık maçlarında görecektir.yönetimin hesabı ise kupayı kazanamasa bile final oynarsa, eğer yönetmelik uygunsa, finalde kaybedeceği takımlar trabzon veya bursa olursa, bu takımlar da bir ihtimal şampiyonlar ligine giderse belki uefa yolu açılır olacaktır,biraz halam'ın olsa amcam olurdu gibi bir hesap, yoksa bu oyun anlayışı, bu futbolcu transferleri ile ligte takımdan iyi işler beklemek çok zor kupa da bile rakipler ciddileştikce başarılı olmak zor gözüküyor.

mantık bu olunca kendi takımında istenmeyen ortasaha ve forvette iyi kötü iş yapan bonservis bedeli olmayan, takımdan gönderildiği için görece düşük ücrete razı her vatan evladını yönetim takıma dolduracaktır. galatasaray'ın temel problemi kadro derinliğini kaybetmiş olmasıdır,kewell bu takımda bek oynadı,forvet oynadı bir kaleci olmadı,sakatlıklar ile ansızın buharlaşan oyuncular yüzünden takım sakat olmayan ama teknik kapasitesi sınırlı fizik kapasiteleri daha da sınırlı olan akman,sarp ve özbek ortasaha üçlüsüne kaldı. hagi'de salak değil sonuçta bu üç adam ve aydın takviyeli hücumun hiçbirşey yapamadığını defalarca gördü. bu üçlü içersinde son dönem monte olan cana iş yapsa da onun da teknik kapasitesi sınırlı, üstelik hızlı bir oyuncu değil,defans belki çağlar'ın ve serkan'ın sakatlıktan dönmesi ile biraz olsun kendine gelmeye başladı ama topu ileriye taşıyacak orta saha yok. düşünün 4-3-3 oynanıyor ve neil,sabri falan deneniyor bu durumda yönetim olarak bulabildiği kim varsa orta sahaya getirip şansını deneyecektir. serdar özkan ikinci şansını kullanamadı ve artık kolay kolay gelmemek üzere anadolu'ya gidiyor.

bu durumda kötü bir transfer değildir ama hayal de kurmamak lazım kazım fener de ne kadar başarılı olduysa galatasaray'da da en fazla bu kadar başarılı olacaktır. huylu huyunu teneşirde bırakır derler. belki ilk geldiğinde bir kaç maç kurtarır bir de fener maçına ekstra motivasyonlu olur,olacağı budur.
  • biraz kafasını çalıştırıp, disiplinsiz hareket etmeseydi belki bir nicolas anelka kalitesinde futbolcu olabilirdi. ama gelin görün ki o bunu yapmadı ve kariyerini fenerbahce gibi büyük bir kulüpten kovulmak gibi bir geçmişle süsledi. galatasaray alırsa eğer büyük hata olur. taktiksel hatayı bir kenara bırakın , tt arenayı bu futbolcuyla dolduramazlar. onun hayalini kuruyorlarsa da doğru düzgün oynayamayacağı için yine seyirci gelmeyecektir.

ne diyelim. hayırlısı ne ise o olsun. şu bir gerçek ki fenerbahce kulübü hiç birşey kaybetmemiştir.
  • yetenekli olup olmadığı konusunda kararsız kaldığım topçu.

eğer galatasaray tarafından transfer edilirse, yeteneksiz olduğu tescillenmiş olacaktır. sahaya bile çıkmasına gerek yok.

ümidimi kaybettim ben.
  • kesinlikle oldukça yetenekli bir futbolcu. ancak üzerine çok fazla düşülmesi ve ilgilenilmesi gereken bir adam. gerçek anlamda bir çocuk. eğer galatasaray'a gelirse başarısız olcağı ve huzursuzluk yaratacağı kesin.
  • fenerbahçeye büyük umutlarla gelen ancak beklenileni veremeyen futbolcu. aslında iyi futbolcuydu vesselam ama disiplin olmayınca bi işe yaramıyor. eskişehirdeki batuhan karadenizin geleceğini görüyorum caolin kazım'da. batuhan kurtarsa bari kendini bu durumdan
  • fenerbahçe kariyeri boyunca 77 maçta 8 gol atan hücum oyuncusu. kendisinden 1 sezon önce gelen stoper lugano'nun 17 golü var. 3.5 senede 8 gol atan bi hücum oyuncusunun zaten fenerbahçe'nin ilk 11'inde olmaması gerekir. e takımda zaten olmaması gereken bi adamın gidişine de çok özel anlar yaşatmaması halinde üzülecek halim yok elbette. yolu açık olsun. galatasaray'a gitmemesi halinde gittiği yerde başarılı olmasını da diliyorum chelsea'ye attığı golün hatırına. lakin sorun fenerbahçe veya sistem falan değil kazım'ın fenerbahçe dışındaki kariyerine baktığımızda genel kariyerinde de bi gol sıkıntısı yaşadığını görüyoruz.

fenerbahçe ve toulouse'da geçen 4 yılda 10 gol, öncesindeki ingiltere kariyerinde 3 yılda 10 gol. milli takımda da 26 maçı var fakat golü yok. o bölgede oynuyorsan skor yapacaksın arkadaş başka yolu yok. ronaldo, messi uç örnekler oralara girmek istemiyorum ama bi kaç örnek vermek gerekirse;

krasic juventus formasıyla 13 maç 5 gol
    malouda'nın, kazım'ın fenere geldiği transfer döneminde gittiği chelsea'de attığı gol 28
    keita'nın gs ve bizim stoch'un geçen yıl twente'de 1 yılda attığı gol sayısı kazım'ın fenerbahçe kariyerinde attığı gol sayısından 2 fazla
    yerine alındığı tuncay'a baktığımızda fenerbahçe formasıyla 5 yılda 59 gol attığını görüyoruz.
    bu rakam serhat akın'da 41 fakat serhat'ın mustafa denizli döneminde forvet oynadığını da eklemek gerek.
    kendisi gibi kanat oynayan bir diğer isim rapaic'in ise 51 maçta 15 golü vardı, rapaic'ın kazım'a oranla ezici üstünlüğü bulunan asist sayısına değinmiyorum bile.

kazım'ın performansı 77 maç 8 gol.

topu ayağında çok fazla tutup oyunu yavaşlatması gibi durumlara hiç girmiyorum 29 mart 2008 beşiktaş fenerbahçe maçında oynadığı oyunun hatırına. birde fiziğinden ve taraftarın anelka'ya doyamamasından ötürü kendisinde anelka potansiyeli olduğu söylenir zaman zaman. tam bir ekşi sözlük'e bakıyorum yorumlara inanamıyorum durumu oluşturuyor o yorumlar bende. anelka potansiyeline sahip dünya üzerinde 5 futbolcu ya vardır ya yoktur. her kavruk, hızlı, nispeten güçlü adama yeni anelka diyeceksek afrika yeni anelka'dan geçilmez.
  • galatasaray ile sözleşme imzalamıştır.
    kaynak ntvspor.
  • galatasaray ile resmi sözleşme imzalamış. aslkdaslkdlkjdhasdhaslkdasd.
751 entry daha
hesabın var mı? giriş yap