• galatasaraylılara hayırlı olması dileğiyle bir fenerli olarak diyorum ki, beklentilerinizi yüksek tutmayın. emin olun çok üzülürsünüz, huylu huyundan vazgeçmez , bu adam sezonda 50 gol atsa bile gider şampiyonluk maçında oyundan atılıp yine sizi yakar. evet güçlü oyuncu, evet yetenekli ama emin olun fenerin hücumlarında el freniydi. kaç yıl bizde kaldı, santim ilerlemedi. umarım size faydalı olur ama başta da dediğim gibi beklentileri yüksek tutmayın üzülürsünüz.
  • gamsız baykuş olarak da nitelendirilebilecek, muhtemelen bu haliyle futbol kariyerini devam ettirip sonlandıracak futbolcudur.
  • fenerbahçe'nin galatasaray'a olan üstünlüğünün canlı kanıtı olan vasat futbolcu. şekerspor maçının gazıyla bu adamı maradona ilan eden galatasaraylılar bu yolda ilerlerse daha çok 6-0'lık maçlar görürler. fenerbahçe'den yetersiz olduğu gerekçesi ile gönderilen bir adamın galatasaray'ın kurtarıcısı olması ise 3 büyükler devrini bitirebilecek kadar büyük bir skandal.
  • maçtan henüz yeni geliyorum, maçla ilgili başlıklar hatta servet'in rövaşata gol atması gibi mucizevi olaylar aklıma gelmedi, onlara yorum yapmak istemedim ama bu çocuğa yapmak gerekir;

bu akşamki maçta açık ara takımının en iyi oyuncusuydu, hem de sadece 1 devre oynamış olmasına rağmen. kendisiyle ilgili ilk dikkatimi çeken hiçbir hava topu mücadelesini kaybetmedi. biri direkten döndü, birini kaleci kurtardı, diğerleri de tehlike yarattı ama girmedi, en sonunda birinde servet'e topu indirdi... servet'in yaptığına girmiyorum çünkü stadda ben de dahil kapalı alttaki kimse gözlerine inanamamıştı.

şimdi demek ki olay şuna geliyor, kazım'ı kimse kullanmasını bilmemiş. hep sağ açık olarak izledik bu adamı ama böyle bir hava topu gücü, kesinlikle forvette kutllanılmalı. hagi de sanırım bunu yapacak.

fenerliler dalga geçiyordu fakat galatasaray'da herkesin canını yakacakmış gibi görünüyor. ha tabii 1 hazırlık maçı 1 kupa maçı kesin bir kıstas olamaz ama öngörüm bu yönde. bugünkü maçta yırtınan kazım ruhu devam ederse, engel tanımaz.
  • türk insanının yine 1 maç izleyip kesin tespitler yapma alışkanlığını ortaya çıkaran futbolcu. kazım'ın galatasaray'da ilk maçlarında iyi performans sergilemesi çok da beklenmeyen bir şey değildi. fenerbahçe döneminde de zaman zaman sıkıştığı anlarda iyi maçlar oynamıştı. sorunu zaten istikrarlı olamamasındaydı, galatasaray'da bu problemini ortadan kaldıracak mı onu zaman gösterecek.
  • bana nedense fenerbahçe'den galatasaray'a transfer olduktan sonra, galatasaray forması altındaki ilk lig maçında üç gol birden atan haim revivo'yu hatırlatmıştır. hikayenin hazin sonunu anlatmama gerek yok sanırım.

kazım gerçekten iyi topçudur ama herşeye rağmen çabuk gaza gelmemek lazım.
  • mehmet batdal gibi silme gereksiz bir adamdan ve şut çekmekten başka birşey denemeyen juan pablo pino'dan sonra, son maçta en azından azıcık kafasını kullanıp kaleci çalımlamayı deneyebilen ve üstüne başarılı da olan, sağ açıktan çakma da olsa işe yarar bir santrafor görüntüsüyle ümit veren futbolcu. tabii hakkında konuşmak için daha çok erken, ama benim en azından yorumsal olarak kendisi hakkında emin olduğum birşey var ki, o da barış özbek takımdan gitmedikçe sövme sırasında kendisine kati surette sıra gelmeyeceğidir.
  • sevdigim iki tip futbolcu arasinda yer alandir. biri nedved, tevez, miccoli, lugano, materazzi gibi takimi icin kendini parcalayan oyuncular. digeri de yetenekli ve bir o kadar vurdumduymaz olan, yeteneginin farkinda ve bunlarla futbolu guzellestiren adamlar. ibrahimovic, lincoln, recoba gibi adamlar. aha iste kazim da bu grupta. boyle adamlar nerde olursa olsun oynasin yeter ki izleyelim, zevke gelelim.
  • öncelikle (bkz: #19837308)

kendisinin gitmesini dört gözle bekleyen bir fenerbahçe taraftarı olarak bu adamı yarım sezon daha izlemeyecek olmamız bu sezon fenerbahçe futbol takımı'yla alakalı aldığım en güzel haber.

bana göre fenerbahçe'de oynamadığı sürece özel hayatında ne yaparsa yapsın, ister sahadaki rakibine kelepçe taksın isterse boğaz köprüsünde son model aracıyla 5 takla atsın, önceden eleştirildiği kadar eleştirilmeyecektir. galatasaraylı arkadaşlara da bu kadar erken sevinmemelerini daha önceden aynı durumu yaşamış bir fenerbahçe taraftarı olarak öneririm; unutulmasın ki bu adam 3.5 yıl süresince fenerbahçe'de oldukça fazla şans buldu ve beklenen seviyeye ulaşabileceğini gösteren maç sayısı bir elin parmaklarını geçmedi. galatasaray'da tabii ki başarılı olma şansı var fakat ciddi anlamda takım içinde problemler yaşatabilecek potansiyele sahip olduğu da unutulmasın ayrıca.

bir de kimi kendini bilmezlerin sıradan ingiliz takımları olarak nitelendirdiği (bkz: stoke city) takımlardan birinden, burda aldığı paranın %70'i civarı bir teklif gelseydi, bir saniye için bile galatasaray'da oynamayı düşünmezdi, haberiniz olsun.
  • öncelikle (bkz: #21475823);

ama ne yalan söyleyeyim, bu fenerbahçe'de 46 numara ayaklarıyla teknik hareketler yapmaya çalışırken ben bunla dalga geçerdim ancak, alttan alta da kıskanırdım bu adamın yeteneklerini. fizik desen iyi, topu önüne almayı, vurmayı, kafa atmayı da biliyor; bir de bugün alıcı gözüyle izledim, pozisyon falan da alıyor, pino gibi kendini defansını içine gömmeyip geriye yanaşıp sırtı dönük oyunlar da deniyor. neyse hepsi bir tarafa, bir istek gördüm top oynamaya karşı. ya da ben taraflı düşünüyorum galiba çok...

neyse... bu adam böyle oynasın, oyunu umursasın, çalışsın, çabasını göreyim; beni sabaha kadar göt etsin, o hiç önemli değil...
hesabın var mı? giriş yap