şükela:  tümü | bugün
 • 12 yaşında kısa film çekmeye başlamış, yazıp yönettiği reality show adlı belgeselden sonra safety not guaranteed'i biz özgün film hastalarına armağan etmiştir. jurassic park 4'ün yönetmen koltuğunda oturacaktır.
 • star wars episode ix'in yönetmeni.
 • kendisindeki bal arı maya'da yoktur. sinema okulundan mezun olduktan sonra bir kaç kısa film ve 1tane bağımsız uzun metraj film çekmiş, ardından şans kapısını kırmış, steven spielberg e kendini kabul ettirmiş ve jurrasic world filmini yönetmiştir. jurassic world ile 1 milyar $ hasılatı geçince de star wars episode ix için anlaşılmış kendisiyle

  bu hızlı yükselişini neye borçlu anlayabilmiş değilim. nolan da benzer şekilde kısa zamanda büyük filmlerin başına getirilmişti, fakat farklı tarzını bariz bir şekilde ortaya koymuştu.

  jurassic world u çekiyorsun bir tane özgün, fark yaratan bir sahnen yok. klişe ve standart. jurassic world ve steven spielberg ün isimlerini afişe bas, boş ekran göster 500milyon $ hasılat yapardı zaten

  j.j abrams a sallıyorduk star wars için daha beteri geldi

  safety not guaranteed filmini henüz izlemedim. yakın zamanda izleyeceğim. o seviyelerde eminim güzel iş çıkarmıştır fakat star wars için bi kaç fırın ekmek yemesi lazımdı
 • star wars episode ix için insanı umutsuzluğa iten bir yönetmen. eğer jurassic world gibi filmle çıkıp gelirse star wars fanları yer bunu.
 • gerçekten de şanslı bir herif. ve onun şanslı olması demek bizim şanslı olamamız demektir. neden? bu herif bağımsız sinemacıydı. öyle ahım şahım filmleri de yok. zaten yeni yönetmen diyebiliriz kendisine. birkaç filmi var. bağımsız sinemadayken yukarıda dendiği gibi spielberg'ten jurassic world'ün yönetmenliğini kapmayı başarmıştı. nasıl alabildi bilemiyorum ama hem stüdyo yüzünden (aman çocuk seyircileri kaçırmayalım, aman r reytingi almayalım), hem de henüz gişe filmlerine hazır olmadığından hem senaryoda, hem de yönetmenlikte çuvalladı colin bey. öyle berbat bir filmdi ki gerilimli sahnelerde dahi gülüyordum. zaten jurassic serisi boktan bir seri de bu sonuncu film açık ara en kötüsü oluverdi. işin kötü tarafı film rekor üstüne rekor kırınca colin'i iyi bir yönetmen sandılar ama hollywood böyle bir yer işte. boxoffice rakamları her şeyden önemli. istediğin kadar yeteneksiz ol, filmin rekor kırmışsa sana star wars episode ix'ı bile veriyorlar (zaten jurassic'i de, star wars'u da aynı kişi yaptırıyor: kathleen kennedy). dolayısıyla sw fanı olsaydım 9. film gerçekten de endişelenirdim. çünkü senaristliği pek de iyi olmayan colin bey senaryoyu da yazıyor. senaryo demişken. ne yazık ki jurassic world 2'nin de senaryosunu yazıyor. çok yazık. dolayısıyla ja bayona yönetecek olsa da rahatlıkla diyebilirim ki jurassic world 2 bir boka benzemeyecek. bakalım daha kaç franchise'ı katledecek colin bey. bir an önce bağımsız sinemaya dönmesi dileğimle.
 • lucasfilm'den bugün yapılan açıklamaya göre star wars episode ix'ı yönetmeyecek kişi.

  açıkçası yeni üçlemenin yönetmenleri açıklandığında benim için en büyük soru işareti bu adamın üçlemenin son bölümünü yönetmesiydi. görünüşe göre lucasfilm de zaman içerisinde bu şekilde düşünüp filmin yönetmenliğini başkasına verme kararı almış.

  keşke takvimi dolu olmasa da episode ix'ı jon favreau yönetseydi ama artık başka bir star wars filmine...
 • şanslı olması tırt olduğu gerçeğini değiştirmeyen yönetmen.

  (bkz: tırt)
hesabın var mı? giriş yap