şükela:  tümü | bugün
  • hugh jackman ve rooney mara'nın başrolünde olduğu indie komedi.

https://variety.com/…xt-movie-exclusive-1201494972/

edit: hugh jackman ve rooney mara, projeden ayrılmış. yerlerine will smith ve keira knightley gelmiş.

edit2: kate winslet, edward norton, helen mirren, kadroya katılan isimler.
  • ilk fragmanı düşen film. 16 kasım'da vizyona girecek.

https://www.youtube.com/watch?v=dpfyds_ps2e
  • oyuncu kadrosunu görünce çok merak ettiğim filmdir. yalnız will smith e de bu ağlak roller yapıştı benden söylemesi.
  • boxofficete iki seksen yatacagini adimi bildigim gibi biliyorum.
  • will smith özlemi gideren film.

spoiler içerir,

öncelikle belirtmek isterim ki keira knightley hiç güzel değil, oyunculuğunu da beğenmiyorum. bu filmde de olmamış.
    hele sevgi tanımının en son uyacağı isim.

önce fragmandan hepsinin mistik bir kahraman olarak ölüm, sevgi ve zaman tanımları olduğunu düşündüm. sonra filmde tutulan oyuncu olduklarını görünce noluyorrr yahu oldum, akabinde ortaya çıkan kişisel eşleşmeler ise, olayın mistik havasını ortaya koydu.

bence güzel filmdi, izlemeye değer.
  • ilk önce afişini gördüm, bu filmin "aa dedim bu filme gidilir" edward var, smith, kate ve dahası. sonra trailerini izleyim dedim imdb'de 5.9 vermişler imdb, dedim yanlışlık var bir de rottentomatoes'a bakayım dedim o daha feci rotten normalde puanlamalara takılmam ama güzel diye düşündüğüm bu film, sitelerden dolayı ön yargı oluşturdu. ama geniş ve çok boş vaktim olunca izleyeceğim film olarak not almış durumdayım.
  • az önce ön gösteriminden çıktığımız, naçizane fikrimce "olmamış" film. olmamış ağa; hep bir şeyler eksik hissiyatı, bir efendime söyleyim mesaj kaygısı boğulması içinde izlerken konu havada hop diye bitiverdi. ilk perde aslında hiç fena değil, güzel girilmiş ve bağlanmış bir konu var. gelgelelim sonrası ele yüze bulaştırılmış mesajlı tiratlar bolluğu.

çekimde ve montajda göze bariz çarpan "yohartıhk" diyeceğiniz ameleliklere girmiyorum; sen onu oradan nasıl çektin, o nasıl bir dijital manipülasyon, kamera oralarda değildi bu nasıl açı falandı filandı. şimdi çok ayrıntı verip de spoiler vermeyeyim. eğer izlerseniz dönüp "hakkat yahu" diye mesaj atarsınız zaten.

sene olmuş 2017, zaten ağzımıza etmiş üzmüş bizi şu melun 2016, şimdi bir de bunun derdine mi yanalım? koçum aslanım will smithi, caanım kate winslet'i çalışmanıza dahil etmenize rağmen ortaya böyle garip şeyler çıkarıyorsunuz, beni kırıyorsunuz.

filmi özetliyorum; gaz, hüzün, merak, vauvv, güzel, güzel, hımm, hımm, mesaj, hüzün, mesaj, mesaj, atar, hüzün, mesaj, mesaj, mesaj, ta taa, mesaj.

(bkz: ya ben neyse bir şey demiyorum)
  • noel için yapılmış bir film. cast çok sağlam olsa bile film olmamış. bir yere kadar dram mı komedi mi gizem mi çözülemiyor. hayır son sahne ne mana? ne gerek var o son sahnede ki gizeme. konu zaten çok risk çocuğun ölmesi falan ağır yani. beğenmedim.
  • (bkz: 5 para etmez)

cook uzun zamandir esimle bir filme gitmemistik; tam herseyi ayarladik sinema misir yapalim derken o da ne? vizyonda film yok.. hangisine gidelim derken bu filme gitmeye karar verdik.. kisaca yorumlarim

1. hikaye; senaryo; anlatim hepsi yavan, sacma ve oturmamis
    2. oyunculuklar, keira denen korkunc kari haricinde iyi
    3. ama butunluk olmadigi icin oyunculuklarin bir anlami yok

film 97 dk.. bosta fazla 97 dkkaniz varsa bile izlenmez; gidip kahve falan icip kitap okuyun bence..