şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aslen kayserili olduğunu düşündüğüm amerikalı youtuber. kendisi uzakdoğu’da, büyük markaların imitasyon ürünlerini devasa pazarlıklarla elde etmektedir. zevkli videolar ihtiva eden kanalına buradan ulaşabilirsiniz. 60 dolar fiyat verilen saati 8 dolar gibi bir fiyata alması bir örnek teşkil eder.

  ayrıca uzakdoğu’da mevcut esnafın, bizim turist silkeleyen esnaftan farksız olduğunu göstermiştir. dünya üzerinde her yerde turisti düdükleme peşinde insanlık.
 • yeteneğini işe dönüştürmüş bir youtuber. asya ülkelerinde pazar pazar gezip pazarlık yapıyor kendisi.

  videolarını izlerken esnafın dünyanın her yerde tuttuğunu siktiğini görüyorsunuz ve bu gerçek saçma bir şekilde içinizi rahatlatıyor.

  izle
 • evet sonunda istanbul’a da gelmiş ve bizim turist seven esnafı da tokatlamayı bilmiştir.

  buradan izlenebilir.
 • "beijing fake market spree" adlı videosunu izlerseniz hesap makineleri ile silahlanmış, savaşmaya hazır çinli ablaları görebilirsiniz. ayrıca çanta satmaya çalışan kıza sevgilisi olmadığını söylemesi üzerine satıcının "al sana beleş sevgili buna çanta verebilirsin" tavrı yardı

  edit: adam donanımhaber ölücüsü gibi. ama esnafların da türk esnafından bir farkı yok. herhangi bir ülkenin parasıyla 2000 birim diyorlar, adam ne yapıp edip 200-300 birime alabiliyor. yani hala kar ediyorlar ama aradaki ilk satmaya çalıştıkları fiyata bakınca nasıl açgözlü oldukları görülebilir.