• içimi muhteşem starbucks kahvesi. akşam yatmadan içiyorum bunu ertesi gün dipçik gibi zerre yorgunluk olmadan dikiliyorum artı fena kafa yapıyo lan. kafein oranı ne bilmiyorum ama sanki * içmiş gibi bir relaxlık geliyor bünyeye. hastasıyım bu çekirdeğin.
  • yumuşak içimli muhteşem starbucks kahvesidir.
  • artvin yaylarında yetişen kolombiya'da işlenen kahve.

şaka şaka değil;
    (bkz: narino)
    hey hey ben deli oldum deli narino
    hey hey tutun bağlayun beni
    hey hey gideyirum buradan narino
    oy oy kızlar ağlayun beni
  • starbucks'ın medium roast grubundan olan kahvedir. starbucks'ın kahve kavurmayla ilgili 3 temel grubu vardır. blonde, medium ve dark kategorilerinde kahve kavurur . blonde daha kısa zamanda kavrulmuş, hafif gövdeli kahve çeşitlerindendir. medium orta zamanda kavrulmuş, orta gövdeli çekirdelerdir. dark ise çok fazla süre kavrulmuş, geniş gövdeli kahve çeşitlerindendir. colombia narino ise medium cinsinden en az kavrulmuş kahvedir. havuçlu kek ve karamelli kurabiye'yi tamamlayıcı lezzet olarak ikram ederler. colombia'nın narino bölgesinde yetiştiğinden dolayı bu adı almıştır. bu tarzda başka isimlendirilmiş kahveler de vardır: etiyopya, sumatra, kenya.
  • starbucks'ın latin amerika harman kahvelerinden birisi.

yanık, küllü ve fındıklı bir tadı vardır. koyudur. latin amerika kahvelerinin tadını sevenler için kolombiya kahveleri en iyi alternatiftir.
  • pike place adlı kahve aromalı suyu içerken rahatsız olmayan minnoş midem bunu içmeye başladığım anda sızlamaya başladı. gerçekten ya hafif ötesi yada yanık mı yapıyor bu starbucks kahvelerini acaba? colombia narinoyu ağır bulanlara pike place'i tavsiye ediyorum. bir ay boyunca hergün bir termos dolusu içtim ve en ufak rahatsızlık hissetmedim. tadına gelirsek, nedense bu dilimde bir yanık tadı bıraktı. içimi biraz hoş olsa da sanki günlerdir kahve-sigara şeklinde takılıyormuşum gibi bir his verdi. çok beğenmedim.
  • her zaman bulunmayan kahve. tadina yakin olanlari bilenler mesaj atarsa yazar sevinecek..
  • starbucks'ın en karakterli kahvesi bu bence. kokusu hepsinden farklı. son kullanma tarihine dikkat ederek alırsanız ( kavurmadan itibaren 3 ay) çok memnun kalırsınız.
  • bir daha tadını arayacağımı düşünmediğim sıtarbaks kahvesi.

dün gece yolum üzerinde olduğundan uğradım bir starbucks şubesine. sıra bana gelince ''hangi kahveyi önerirsiniz'' der demez, ''white mocha'' diye yanıtladı tezgahtar arkadaş. ben de, ellerinde stok olduğundan şüphelenip, loving pablo izlemiş olmanın da etkisi ile kolombiya aromalı bir kahve denemeye karar verdim.

yaklaşık beş dakika sonra hazır olan kahvemi yudumlamaya başladım. tadı gayet yumuşak fakat biraz fazla yumuşaktı sanki. ''e bildiğin nescafe üçü bir arada bol köpüklü lan bu'' diye kendime de kızdım açıkcası. yok, kahve tabii ki de nescafe denen kimyasaldan kat kat kaliteli belki fakat içerisinde o kadar çok krema vardı ki, kahve tadını bastırmıştı sanki. bilemedim.

edit: bu da böyle bir anımdır.
  • nariño, kolombiya bölgesindeki küçük çiftliklerden toplanan yeşil kahve çekirdeklerinden üretilen bu kahve, narenciye asiditesiyle karışık bir sertlik hissi verir. erik, kiraz, limon, çikolata ve lavanta tatlarını andırır. büyük fasülye boyutundaki taneleri kavrulmasını ve aromasını daha iyi vermesini kolaylaştırır.
hesabın var mı? giriş yap