şükela:  tümü | bugün soru sor
  • araçlardaki ufak taş izlerini evde kendi kendinize rötuşlayabileceğinizi iddia eden firma.

okumaya üşenen için baştan söyleyeyim; tavsiye etmiyorum.

geçtiğimiz günlerde tahmini 150 km hız ile emniyet şeridinden beni sağlayan bir volvo* aracın attığı taşlar sonucu arabamın sağ kapısında göçükler ve nokta nokta taş izleri oluştu. rötuş araştırırken bu firmaya rastladım ve denemekten zarar gelmez diye 89 liraya mini kitlerini aldım.

paket çok havalı. bir kutu içinde pasta cila, çeşit çeşit süngerler, bezler, özel solüsyon ve rötuş boyası çıktı. oldukça profesyonel bir setti. hatta kutudan siyah nusret eldiveni bile çıktı.

ancak gel gör ki rötuş yaptığım yerler yeşil sakız yapıştırmışım gibi oldu*, mat bir hal aldı. şişesinde simli simli duran o boya arabaya sürünce bir acayip oluyor. iade için başvurdum, iade adresi verdiler ama kargo ücreti bana aitmiş. bu sefer parayı iade edip etmeyecekleri de kesin değil, bi de kargo götümde patlamasın diye iade etmekten vazgeçtim. bu da böyle bir anımdır.
  • beklentilerimi karşılayan işlevsel araç boya rötüş kiti.

ihtiyacınız olan herşey bir kutunun içinde geliyor ayrıca bir şey almanız gerekmiyor. fakat önemli olan renk seçimini doğru yapmanız. mesela aracımın renk kodunu belirlerken audi'nin renk kartelasında gözle pek kolay ayırt edilemeyecek derecede bir birine yakın 3 renk vardı ve emin olamadım, ben de emin olmak için aracımın renk kodunu buldum (bunun aracın neresinde yazılı olduğu bilgisini de size color n drive internet sitesi marka model belirttiğinizde söylüyor). kodu bu şekilde belirleyip siparişimi de buna göre verdiğim için hiçbir sorun yaşamadım ve gayet de memnun kaldım.
  • gayet memnun kaldığım rötuş kiti satıcısı firma.

bu boyalardan beklentiniz nedir bilmiyorum ancak çoğu kişinin sandığı gibi çizik, boyası sökülmüş kısmı ilk günkü haline getirmesi gibi bir olayı yok. amacı o kısmı göze daha hoş görünür hale getirmek ve paslanmasını önlemek.

ha ben manyağım çok ince çalışırım derseniz çok çok güzel sonuçlar da ortaya çıkabiliyor o ayrı.

boyayı çıkarır çıkarmaz açıp uygulamayın, rahat 2-3 dakika karıştırın. o zaman aracınızın rengine birebir uygun hale geliyor. sonra amaç şu: çiziğin içini doldur ve etrafındaki, üzerindeki fazlalık kısımları sil.

ben o kadar sabırlı bir insan olmadığım için makul bir sonuç aldım ancak uğraşsam çok belli daha iyi olacağı.

ve yine belirteyim, kılcal ve yüzeysel çiziklere uygulamayın.