şükela:  tümü | bugün
  • 5-6 entry üstteki yazar arkadaşım, yalnız değilsin. sanırım benim de çapım bu filmi anlamaya yetmedi. diyeceğim ama bu ne amk. hayatım boyunca yüzlerce film izlemişimdir ancak bu film izlediğim en saçma, en anlamsız ve en boktan film olarak açık ara farkla birinci sıraya yerleşti.

imdb puanı 6.3 idi, ortalama bi puan, fena değildir diye düşündüm ve izledim. izlemez olaydım. hayatımda ikinci kez bir yapıma imdb’de 1 puan verdim.
    (ilki game of thrones’un final bölümü)

misal stephen king romanlarının filmini izlerken keyif alır insan, çünkü bi soru işareti kalmaz. yani doğaüstü vs. ama bi tutarlılık olur hikayede kendi içinde. ya da ne bileyim cloverfield serisi mesela. izlerken merak edersin nasıl bitecek, ne olacak diye, zevk alırsın.
    ancak bu ucube filmi zorlana zorlana bitirdim. bu saçmalığın sebebi ne, nasıl bağlayacaklar finali diye. ama yok. havada kaldı denecek kadar bile bi şey yok. hayatımda boşa geçirdiğim bir çok zaman oldu ama ilk kez bu boşa geçirdiğim 1 saat 50 dakika için pişmanlık duydum.

kusura bakma sözlük ama gece uyku tutmadı. zaman geçsin diye bi film izleyim dedim. izlemez olaydım. bu kadar saçma bi film görmem sanırım bi daha. çok pis doldum filme karşı. boşalmam lazım*

--- spoiler ---

amk bahçene meteor düştükten sonra ilk kez gördüğün çiçekler böcekler çıkıyo bahçende. hiç mi şüphelenmiyosun, devletin yetkili kurumuna haber vermiyosun?
    hadi onu geçtim eve gelirken yolda yaratık görüyosun. hiç bi şey olmamış gibi devam ediyosun.
    hadi onu da geçtim lan karınla çocuğuna ışık mı artık neyse o geliyo ve ikisi birleşip tek vücut oluyolar ve sen öteki oğlun 911’i ararken hat çekmediği için oğluna kızıyosun. lan karın ve çocuğun tek vücut olmuş amk, insan bi panikler bu ne amk der, adamın tepkisi sanki düştü de ayağı burkuldu.
    lan tamam 911 i arayamadın, hadi araba da çalışmadı. alıp yukarıya yatağa çıkarmak nedir la. lan koş, yürü bi şey yap, birilerini çağır yardıma. diğer iki bebe de aynı şekilde sanki her gğn insanlar durduk yere yapışıyo gibi tepkisizler amk. büyük oğlan zaten ayrı bi mal. lan ortalık anasının amına dönmüş kaçın gidin işte. yok köpek kuyuda onu çıkaracam.
    tövbe estağfurullah.

--- spoiler ---
    e:spoyler şeysi.
  • https://www.imdb.com/title/tt5073642

renkleri çok güzel, filmin başında içinde yer alınan doğa görüntüleri çok güzel, ama film amaçsız bir film. başarısız bir senaryo, kötü bir hikaye anlatımı.

un var, şeker var, helva yok filmi.
  • annihilation filmine benzediği doğrudur
    lakin lovecraft ve cage hastası biri olarak düşük bütçesine rağmen oldukça beğendiğim bir film olmuştur.lovecraft hikayelerindeki tekinsiz hava filmde güzel yansıtılmış.

7/10 notum
  • müzikleri colin stetson'a ait film.
  • fragman'ı yayınlanan film. yönetmen lovecraft üçlemesi yapmak istiyormuş. ilk filmden sonra göreceğiz diğer lovecraft filmleri gelecek mi...
  • insana benzeyen korkunç yaratıklar (vampir,zombi,trol,cin) yerine, insan aklının alamayacağı formlarda insan dışı varlıkların ortaya çıkmasında büyük bir öncü olan h.p. lovecraft'ın hikayesi.

h.p. lovecraft'ı kitlelere yayacak bir film olacak.
  • ne zaman oturup nicolas cage filmi izlesem, o film kötü çıkıyor. bu film de onlardan biri.
  • h. p lovecraft'a hakareti geçtim, bu film b movie janrına bile ve hatta her şeye hakaret olmuş. zavallı nicolas reis anlaşılan artık hayatını bu tip filmlerde cinnet geçirerek kazanıyor.

lovecraft'tan yapılan bütün filmler bir inceden sıçıştır zaten. olmuyor. oysa üstat karanlık bir okyanus gibi engin, fakat filmleri yapmaya kalkışan pezevenkler, klozet kadar sığı.

hayalim bir gün taşaklı bir yönetmen ve stüdyonun deliliğin dağlarında'yı film yapması.
  • ‘umarım benim çapım bu filmdeki göndermeleri ve metaforları anlamaya yetmemiştir.’ diyerek bitirdiğim film. 'büyük şehirlerden, taşraya kaçma hayali kurmayın, sonunuz böyle olur.' temalı bir alt metne bile razıyım yoksa richard stanley'nin izleyenlerle alenen billur geçtiğini düşünüyorum.
    öncelikle spoiler vermek gibi olmasın ama filme ismini veren ve büyük gizeme sebep olup insanların daha önce hiç görmediğim bir renk diye tanımladığı renk mor bilemedin pembe.
    sonralıkla yine spoiler vermek gibi olacak ama film merak uyandırdığı hiçbir sorunun cevabını vermiyor.
    bilim-kurgu niyetiyle başlanmış, korku-gerilim gibi devam etmiş. rahatsız edici bir fon müziği, rahatsız edici sahnelerle ilerliyor. genelde bu tip filmlerde olaydan etkilenmeyen ve izleyiciye rehberlik eden bir karakter olur. bu filmde su bilimci arkadaş bu rolü üstlenmiş gibi ama olayın çok dışında. ana karakterler birbirini anlamıyor, seyirci karakterleri anlamıyor. biri bir koku alıyor, öteki bir şey görüyor ama ne olduğu belli değil. film öyle bir düğümleniyor ki çözmek mümkün değil ama bir ümit çözümleme sahnesi beklemeye devam ediyorsunuz ama gelmiyor.
    ben bilim-kurguysa izlerim yorumlar umrumda değil derseniz izleyin ama bitince 'ben ne izledim?' deme olasılığınız yüksek.
  • conan o'brien episodelerinden birinin adı olan the one movie even nicolas cage wouldn't star ın adını hatırladım. bu adam kalitesiz filmlerin aranan ismi oldu çıktı yaw.