• amiga da kendimizi kaybettiren tek disketlik süpper grafikleri bok gibi zorluğu olan bir silmarils oyunu.(bkz: silmarils)
  • crazy cars 2'de oyuna ba$lama noktasi..
  • arcade-action tarzı, bi silmarils oyunu... pc'nin ilk "pek renkli" oyunlarından... tek atımlık bi silahı wardı, "deyvi kıroket" benzeri bi adamdı colorado, ayıyla, kaplanla, kızılderililerle cenq ederdi, güreş dutardı. kanoya biner adaları turlardı, ormanda geçerdi oyun. çok uzun süre oynadık bunu, hiç alışmadığımız bi şekilde, ekranın tamamını kaplıyodu colorado isimli adam, efektleri de güzeldi o zamana göre. özlerim arasız birli...
  • abd'nin renkli eyaletlerinden biri olup, yeterli...
  • "colorado colorado, ozan yurdu colorado,
    çinlisiyle, zencisiyle bir bütündür colorado."

soner günday
  • baskenti denver olan eyalet
  • adı ispanyolca'dan geliyor. color-ado..anlamı ise renkli toprak demek. yaşam bakımından oldukça kolay ve güvenli bir eyalet.
  • harika bir amiga oyunudur. kalca agrisinin ne demek oldugunu bana ogreten oyun pirates ise, bu agrilari kronik hale getiren de colorado olmustur. lakin saniyorum ki colorado, uzerimdeki etkisinin bir kismini ben daha oyunun baslarinda bir yerde, bir magaranin icindeki ayiyi oldurdukten sonra sapitip bir daha da calismayarak elde etmistir.

[edit: o kadar emek harcayip ayiyi oldurdukten sonra karsimda bir karaltidan baska bir sey goremeyince, once monitore sonra da yanimdakinin suratina tukurdugumu hatirliyorum.]
  • sene 94 mu 95 mu ne buranin ftp serverina girmistim. kafam basmamisti nasil oluyor anasini satiyim simdi burdan basiyorum tuslara colorado'da elin gavurun harddiskinde fink atiyorum, uzaydan sinyaller gidip geliyor... oysa colorado dedigin kunduzuyla nehiriyle unludur
  • yakinda "electoral college" sisteminde kismi degisiklige giderek, 9 oyunun kerry ve bush arasinda paylasilmasini saglayacak eyalet. uzunca bir zamandir bu oylarin hepsi cumhuriyetcilere gitmekteymis, eh bu durum kerry'nin lehine olcak yani. kurtarir mi bilinmez tabi...
hesabın var mı? giriş yap