şükela:  tümü | bugün
 • bir aile şirketi olarak, belçika'daki 170 şubesi ile en düşük fiyatı sunduğunu savunan süpermarket zinciridir.

  gerçekten colruyt'ta aynı ürünleri delhaize, carrefour gibi benzer marketlere göre daha uygun fiyata alabilirsiniz.

  bu arada mağazalar göze hiç hitap etmez.
  yüksek raflar ile stok maliyeti düşmektedir. raflara gerektiği takdirde entegre merdiven ile ulaşmak dahası kasiyerlerin işlemlerini ellerindeki okuyucular ile ayakta yapmaları şaşırtıcıdır.

  http://www.colruyt.be/
 • iki tip market arabasi bulunan metro benzeri bir supermarkettir.
  zira bu ikinci araba koliler halinde icecek alimi icin dizayn edilmistir. sepet yerine bir platform bulunur buraya ust uste koliler yerlestirilir. ayrica cok ufak bir sepet de bulunmaktadir.
  turk oldugumuzu belirtmek icin eger vakit kisitli ise bu arac alinarak magaza girilir, alisveris yapilir bu araclar icin ozel ayrilmis kasaya gidilerek sira derdinden kurtulunur.
 • belçikada var olan bir alışveriiş marketleri zinciridir. eğer colruyt ta satılan bir ürünü başka bir markette colruyt tan daha ucuz bulursanız, fiyatını direkt olarak bulduğunuz fiyata indirir.
  peynir reyonları, soğuk hava depolarında olduğu gibi plastik parçalarla bir kapı oluşturmuş şekilde bir bölümde yer alır.üşütür adamı, fazla kalamazsın içeride.
  viski çeşitleri duty free lerde satılan fiyattan 1 € pahalıdır. en azından johnnie walker black label için böyleydi.
  ayrıca kasap reyonunun günlük cirosu hemen hemen 20bin € dur.
 • belçika'nın bimi. her şey paketlerde, kolilerde, kasalarda vs. durur. hiçbir dekorasyon, bir estetik kaygısı falan bulunmaz. lambur lumbur alışverişini yapar çıkarsın. bimdeki ucuz markalara benzer everyday diye bir marka vardır ki diğer markaların hep yarı fiyatınadır ürünleri. kasa kısmı da çok ilginçtir daha doğrusu yoktur. kasiyerimsi eleman elinde barkod okuyucusuyla sizin sepetinizdekileri tek tek okutup yandaki boş sepete koyar. sonra arkadaki bütün kasiyerlerin ortak kullandığı alet edevatın yanına gider faturayı çıkarır size para alıp verir. ayrıca market kısmıyla orantısız derece büyük kapalı+açık otoparklara sahiptir. sanırsınki 5m migrosa geldin ama çıka çıka şoktan hallice bir market çıkar...
 • temasi ucuzluk olan marketler zinciri. sadece fiyatlarda degil dekorasyonda da. kullandiklari mallar, misal orda burda asili urun tanitimi yapan ekranlar diyelim, aslen en iyi markalarin en kaliteli ekranlari olmasina ragmen kasalari gayet kalin, kaba ve ucuz gorunusludur. ve hatta komik olan sudur ki bazen fazladan para odeyip bunlari bu sekle sokmalaridir ki tema degismesin. yani diyelim bi monitor 1000 euro ise bunlar 1200 euro oduyorlar ki goruntusu daha kotu olsun diye.

  devamini getirelim: alkol en ucuz burada her zaman. baska yerlerde zaman zaman kampanyalar olup fiyatlar buradan asagi inebiliyor ancak cok nadir. kaldi ki burada fiyatlar her zaman kampanya fiyatina ve ustune de kendi kampanyalari ya da duruma gore indirimleri olabiliyor. misal benim yakaladigim en krali 18 senelik glenfiddichleri normalden 15 euro ucuza satiyorlardi. pismanim koliyle almadigima.

  bir de surekli olarak iceride millet tatsin diye bir seyler acik oluyor. eger iyi bir zamanlamayla giderseniz aksam yemegini bedavaya getirebilirsiniz. misal giriste biraz sarapla istahinizi acip, ilerdeki et reyonunda bilumum salam sosisleri mideye indirip, hemen yanda pisirilmis et yada tavuga kurdanlarla dalip, ustune biraz peynir lupletip yine sarapla finali yapabilirsiniz. yemek sonrasinda da kahve ve yanindaki kek ya da kurabiyelere yumulur, cikista da cebinize biraz kuruyemis atabilirsiniz ki eve kadar oyalanin.
 • belçika'nın bimi falan değildir üst düzey ürünlerin yanında delhaize ve carrefour gibi mağazalardan daha ucuz olduğu kesindir fakat ürün kalitesi açısından onlardan geri kalmış değildir, kasada enteresan bir ödeme şekli mevcuttur, kasaya alışveriş arabası ile geldiğinizde kasiyer malları okutarak diğer bir arabaya koyar mallar bir tezgahın üstüne koyulmaz çünkü tezgah yoktur bu yüzden kasiyerler her daim ayaktadır .
 • belçika'nın bim'i değildir, olsa olsa abd'nin costco'sudur.
 • belçika'nın metro'sudur. bim ne alaka kardeşim? neymiş öyle carrefour, delhaize falan? colruyt varken cüzdanımı diğerlerine kaptıramam.