• bazı ürünleri günlük sporlardan çok dağcılık, ne biliyim off-road motocross sporları için kullanılabilir diye düşünüyorum.dayanıklı ve kaliteli duruyor.
  • bence en iyi fisherman ürünlerini tasarlayan üreten firma gömlek ve yelekleri çok güzeldir bu anlamda rakibi yoktur lakin ayakkabı konusunda hem performans açısından hem de tasarım açısından bence hayal kırıklığı.
  • kendi mağazalarında 950 tl'ye satılan botların, internette hepsiburada, trendyol, markafoni gibi yerlerde 500 liraya satıldığı saçma ayakkabı üreticisi.
  • pahalı tekstil ve ayakkabı satışı yapan outdoor markasıdır. kaliteli mi? bilmiyorum denemedim. kendi sitesinin yanı sıra şu sitede de internet satışı yapıldığını fark ettim hem de fiyatlar neredeyse yarı yarıya. aynı mont, aynı özelliklerle nasıl olur da yarı fiyatına olur biri öğrenip yeşillendirir ise çok sevinirim.
    hadi diyelim ki ucuz olan yer çakma, bu kadar logo vs. kullanılmasına esas sahibi nasıl izin verir bilemedim. kısaca ben bir mont almak için yola çıktım, internet sitelerinde başka başka, mağazada bambaşka fiyatlar ile karşılaştım. böyle büyük bir marka için türkiye'de izlediği bir fiyat politikası olmaz mı kardeşim. kafamda deli sorular.
  • geçen sene 600 liraya aldigim (zenginim evet) su gecirmez ayakkabisi bu sene su alıyor.

ama öyle direkt almiyor, suda 3-5 saniye durdugumda aliyor.

fakat işin en acayipi su alsa da ayaklarim (kisa bi süre haric) islanmiyor.

1-2 dakika sonra sanki hic islanmamisim gibi hissediyorum. sanirim waterproof anlayisi suyu almak degil, alinan suyu hemen atmak uzerine.

yine de bir daha para vermem bu markaya. zenginler ne giyiyor lan başka? ondan alayim.
  • 700 tl ye aldığım, yağmura ve kar suyuna dayanıklı ayakkabım, istanbul içinde kullanmama rağmen eklem yerlerinden yırtıldı ve deforme oldu. ayakkabıyı incelemeleri için gönderdim ve cevap olarak "üretim hatası bulunamadı" diye bir şey aldım. ayakkabıları alıp tüketici mahkemesine gideceğim.

o paraya 10 tane abidas alır, tekini 2 ay giyip çöpe atsam 2 yıl ayakkabı ihtiyacım olmazdı. almayın, uzak durun.

edit: bugün kendisini bir parça da olsa affettirmiş firma.

üretim hatası bulunmadı diye bana iade edilecek ayakkabımı almaya gittiğimde, görevli; tekrar incelemeye gönderebileceğimi ve hemen yarın beni aratabileceklerini söyledi. çok sağolsun güler yüzlü bir personeldi. kabul ettim ve ürünü tekrar incelemeye gönderdim. ne yazıkki 2 hafta beni ne arayan ne de soran oldu. arayıp sorduğumda, sizi biz arayamıyoruz cevap da gelmedi diye azarlandım resmen. müşteri hizmetlerinin çok kötü olduğunu söyleyip görüşmeyi sonlandırdım.

bundan bir hafta sonra aradığımda, ürün değişikliğinin kabul edildiğini. ürün tutarı kadar yeni ürün alabileceğimi söylediler.

bir kaç mağaza gezdikten sonra, emaar'da bulunan mağazada istediğim ürünü buldum. üstelik mevsimsel indirim olduğundan, eski ayakkabımın fiyatına bir çok ürün aldım. umarım bu sefer ürünlerde sorun çıkmaz.

ek olarak, emaar'da çalışan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. son derece ilgili, güler yüzlü ve yardım severlerdi.
  • sadece bot ve ayakkabılarını kullanıp çok memnun kaldığım markadır efendim. su geçirme, soyulma, deformasyon gibi problemler olmadığı gibi rahatlık açısından da on numara ayakkabılar... skechersla yürüyüş yaptığımda hafif bir ağrı oluyor topuğumda, bunun botuyla bütün gün dağda bayırda kırım iti gibi geziyorum, tık yok! tabii maalesef türkiye'de fena geçiriyorlar. mesela şu aşağıdaki linkte gördüğünüz 589 tl fiyat biçilen ayakkabıyı amazon.de'den aldım, yanına da bir jack&jones kanvas sneaker ekledim - o da 109 tl burada-, araya bayram tatili girmesine rağmen tam 8 günde elime geçti. ödediğim toplam bedel de 291 tl. nasıl sikiyorlar bizi bu memlekette, anlayın...

https://www.morhipo.com/…inmaker-iii/17244726/detay
  • gecen sene temmuz ayinda aldigim tshirt'un mayis ayinda koltuk alti paramparca oldu. kış aylarinda tshirtu giymedigimi belirtmeme gerek yok.

he bir de sol koltuk alt. bir saglak olarak bu daha da enteresan oldu.

degisim icin gittigimde ise kullanici hatasi oldugu soylendi.

urunlerini alirken 2 hatta 3 kere düşünün. 2 sene once amerikadayken columbia dedigimde cok kalitesiz alma diyen amerikali dostlarimi simdi daha iyi anliyorum. north face dedigimde ise o iyidir ondan alabilirsin demislerdi. sizlerle de paylasmak istedim.
  • katrana girip çıkmış bir çift ayakkabısını hâlâ neredeyse 2 senedir kullanmakta olduğum giyim markası. iyi temizlendiği takdirde leke kalmıyor.
hesabın var mı? giriş yap