• arkadaş amerikada outletten 30 dolara botunu almış gelmiş türkiyede aynısı 700 tl.
  • mantikli hic bir neden bulamadigim onerme.

tamamen distributorun fiyat politikasi sanirim. ayni urunu yurt disinda, hem normal sezon hem de indirimde cok cok daha uyguna (neredeyse yari fiyatina bulabiliyorum)

urun ayni urun, elbette vergilendirmeden dolayi ufak tefek ulkeler arasi fark olur ama bu kadar fark tamamen marka konumlandirmasi sanirim.

magzada sordugumda aldigim cevap, urun cok kaliteli, hahahaha, arkadas gotumde birebir ayni sort var ve sen bana 90 liraya aldigim sortun indirimde 200 lira oldugunu soyluyorsun. millet de sanki armani giyiyorum havasinda. o kadar para versem ben de oyle olurum gerci.

guzel markadir, kumaslari iyidir efendim ama standart bir markadir dunyanin heryerinde.

columbia markasina meraklilara duyrulur. dubai outlet mall magzasi dunyanin en ucuz subesi olabilir, hemen yaninda da timberland var bonus. eger cok giydiginiz bir marka ise atlayin ucaga gelin, 6-7 parca aldiginizda bilet parasi cikiyor zaten. hatta mont ve ayakkabi ise isteginiz, 4 urunde cikar bilet.

buraya gelip bana yana yakila columbia soranlari anlamiyordum, artik anladim.
  • güney amerika'da olmasıdır.
  • daha neler öğreneceğiz..!
  • artik en buyugu guzel bir marka yapmis olmasidir.
    tabii ki turkiyedeki ortalama siksok markalardan cok daha nitelikli, kaliteli seyler uretiyorlar, ancak fiyat seviyesine gore kalitesinde de ciddi dusus var. zaten dunya genelinde turkiyede oldugu kadar pahali degil.

ozellikle ayakkabi grubunda kalitesi cok dustu columbia’nin. sehirde bisey olmaz da ucundan outdoor yapacaksaniz o paralara baska seyler bakmanizi oneririm.
  • türk lirası ile pahalı olan fakat dünya çapında normal standartlara karşılık gelen markadır.
  • bilinen aksine kendi para birimimiz baz alındığında dahi yurt dışında bizden daha ucuz olan marka. kaldı ki birim para üzerinden hesaplayınca aradaki fark belki 10 katı belki de daha fazla.

giyim grubunu aktif kullanan biri olarak çok memnunum. özellikle şu canına yandığım ankara soğuklarında.

bir de (bkz: columbia) ve (bkz: the north face) markalarının, birinci kaliteye yakın fasonlarını piyasaya yaymak üzere el altından iş birliği yaptıkları söyleniyor. amaç insanları özendirmek, pahalı olsa da ulaşılabilir imajını insanlara aşılamak.

ayakkabıda pek tercih etmiyorum; çok daha uygun fiyata aynı konforu ve donanımı sunan markalar var. giyimde de illa ki var ama imkan dahilinde kalitesinden yararlanmak güzel.
  • abd'den 90 dolara (bkz: 530 lira) aldigim montu turkiye'de 1500 liraya satmalarinin ne gibi bir aciklamasi olabilir ben de bilemiyorum.
  • almanya'da 50-60 eurodan satılan ayakkabılar burada 1000 liranın üzerinde fiyatlardan satılıyor.. hatta geçen sene almanya'dan 350liraya aldığım bot ayakkabının birebir aynısını burada gördüm, 1650liradan indirim yapmışlar 1250lira olmuş.. nasıl sizi düşünüyorlar bak gözlerim yaşardı..
  • mantikli hic bir aciklamasi olmayan pahalilik

surekli turkiye'den columbia ayakkabi siparisleri geliyor bana, elimemi yapisacak deyip getiriyorum arkadaslara. yani uzerine % 30 kar payi koysam yine de herkes getir der.

columbia tr web sitesi sozde indirimde su an.

ındirimde 1280 tl ye sattiklari ayakkabiyi dubai'de 460 tl ye aldim.

allah askina birisi bana bunu aciklasin. ateyizler de aciklayabilir.

vergi desek burda'da % 5 var. columbia'nin kendi magazasi buradaki de ve birebir ayni sezon urunu.

dubai'deki alim gucu tr'nin kac kati onun hesabina bile girmiyorum. normalde turkiye'de cok daha ucuz bir cok marka. ama columbia, timberland filan ucmus vaziyette.
hesabın var mı? giriş yap