şükela:  tümü | bugün
  • son 15 yıldır çomar yuvası haline gelen canım ülkemin hasta beğenmeyen çomar doktorlarıdır. çoğu cemaat dershanesine gitmiş, üniversitede de cemaat yurtlarında kalmıştır. bu feyzli doktorcuklar adam olmuş da hasta beğenmiyormuş bak sen tıbbiyeli çomara bak hele kıçımın sol kenarı.
    hastanede yaşlı teyzeleri azarlayan, engelli hastalara hakaret edip şiddet uygulayan, odasında bekleyen yaşlı amcayı itin götüne sokan hep bu sonradan kendini "adam" sanan insan müsveddeleri işte.
  • her meslekte olduğu kadar, sağlık camiasında da adi, kalitesiz, vicdansız, terbiyesiz, fetöcü, sapık insan vardır.

şahsiyetsiz bir genellemeyle bir meslek grubunun tüm mensuplatına küfretmek, itibar saldırısında bulunmak, küçümsemeye çalışmak tam bir şuursuzluktur.

mesleki bilgi ve beceriyi yargılayabilmek için de en basitinden sınavda tıp fakültesi kazanacak puan almaya davet ediyorum.
    sonrasındaki zorlukları, mobbingleri, tus’u, nöbeti vs saymıyorum bile...

cehalet, bu ülkenin en büyük düşmanıdır.
  • malesef hasta azalaryan hekimler genelde hasta şiddeti haberlerine konu oluyor. ben şimdiye kadar hastalarla arasını iyi tutmuş; kendiyle hasta arasındaki mesafeyi iyi ayarlayan hekimlerin sorun yaşadığına çok nadir tanık oldum.
    çomar diye kastetdiğiniz hekimler başta bahsettiğim gibi insan ilişkileri zayıf olan, sosyal olarak geri planda kalmış ve bu açığını da insanları azarlayarak statü gereği kendini üstün olmasına bağlayarak teselli eden bireylerdir.

şunu biri asla unutmamalıdır ki; insanlarla sürekli iletişim halinde olacağınız bir mesleği yürütüyorsanız, kesinlikle karşıdaki kişinin bütün özelliklerinden soyunarak, ona sadece insani anlamda yaklaşmalısınız. aksi takdirde bu bir sosyal başarısızlık ve akabinde şiddet sorunlarlarıyla baş gösterecektir.