şükela:  tümü | bugün
 • bilecik'te markete giren yaşlı bir çift aldıkları ambalajlı cevizi açıp tatmak istedi kasiyerden olumsuz cevap alınca kasiyere yaşlı adam yumruk salladı çıkan kavga sonrası a 101, kasiyeri işten kovdu. işte yerli firmaların çalışanlarına verdiği değer bu kadar sen hem paranı mallarını birine emanet edeceksin o da bunu korumaya çalışırken saldırıya uğradı diye işinden kovacaksın.
 • şimdi işçi sınıfı toplansa ve dese ki, "bize böyle davranan bir firmada çalışmama kararı alıyoruz" ama söz konusu sınıf gücünün farkında değil ki, demez.
  edit:
  dayının torunları, mesaj kutumu yeşilin elli tonuna çevirdi. yok o çıksa başkası yarın işe başlarmış, bilmem ne. yahu biz ne diyoruz acaba. "bir olsalar, ortak karar alsalar" ahh ah...
 • sen kasiyere yumruk at ama ' yaşlı adam' ol haber boyunca. saldırgan yaşlı denilen herif. kasiyer evet sözde kurallar gereği karşılık vermemeliydi ama yerler öyle işi. akşama kadar kaç tiple uğraşıyordur öyle.

  haksızlık olmuş işten atılması.

  ve o ' yaşlı adam (!)' bi migros kasiyerini yumruklamayı aklının ucundan bile geçirmezdi. a 101 olduğu için rahat emin olun.
 • (bkz: cevizin tadına bakmak isteyeni darp etmek)

  konusu geçen hafta geçen olayın sonucu
 • muhtemelen birkaç gün sonra başına gelenin ne kadar iyi bir şey olduğunu anlar.

  a101'de çalışan bir arkadaşım var. akşamcı olduğu zaman en erken 23:30'da mağazadan çıkabiliyor. 01:15'e kadar kalmışlığını gördüm, ortalamaları 00:00 civarı. üstelik bu çalışmalar mesai saati olarak yazılmıyor da. yani mağaza eğer 21:30'da kapanıyorsa yazılan mesai saati de o noktada bitiyor.

  sadece bu da değil. mesela gündüzcü diyelim 17:30'da çıkması gerek (bu saati salladım), hem o saatte çıkamıyor hem de çıkarken çoğu zaman eline broşür verip "git bunu dağıt, bitince de buraya uğra rapor ver" diyorlar. gündüzcü olduğu zaman bile 20:30'dan önce bitmiyor adamın işi anlayacağınız.

  içerideki iş tanımları çok kötü yapılmış. ne yaptığın belli değil, her işe koşturman gerekiyor. arada bir toplantı yapıyorlar bir de en komiği o. üst kademe personel gelip "sorunların farkındayız, fazla mesai talep edilirse yapmayacaksınız" diyorlarmış. hayır bu adamlar 21:30 dedi mi mağazayı kapatıp gitse bu sefer de vay efendim neden temizlik yapılmadı, hesap yapılmadı diyeceksiniz. sen yıllardır var olan market zincirisin, hala bunları çözemediysen samimiyetine inanmam. eminim o üst kademe çalışanlar da neyin ne olduğunu biliyor.

  bu bahsettiğim tek mağaza için geçerli değil. o arkadaşım sayesinde başka mağazalarda çalışan birçok insan tanıdım, hepsinde durum yaklaşık olarak aynı.

  neyse işte, daha iyi bir iş bulabileceğinden eminim.
 • (bkz: çomarland)
 • bu ''yaşlı'' denen adamın vali olduğunu düşünün , yada belediye başkanı yada ne bileyim herhangi bir şeyin amiri, eminim ki bu şahsa yetki versen emri altındakilere zülümden kaçınmaz neden mi? mesela bu olaydaki müşteri -satıcı ilişkisindeki müşteri lehine olan sosyal konumu bile kötüye kullanmış!

  bu neyin cesaretidir anlamadım , nasıl bir kabalıktır ?
 • kasiyerin taşaklarına kurban. keşke böyle çomar mağdurlarına yeni bir iş bulabilecek bir oluşum olsa.

  gözlükle yırtmış yine malum yaşlı amca (?), keşke ağzı burnu da kırılsaydı.
 • tek teselli olunacak şey, görgüsüz adamın gözlüğünün elinde patlaması olmuştur. kasiyerin yerinde olsam adamı bi şekilde bulup ağzını yüzünü dağıtırdım.. gözlüğü de bi tarafına monte ederdim.

  nasıl olsa işten de atılmış. kaybedecek birşeyi yok. şu hukuk sisteminde zaten ceza da almaz.

  insanlara ne yaparsan yap ama ekmeğiyle oynama.

  amk bokboğazı.
 • a101'in ne kadar kalitesiz, değersiz bir alışveriş merkezi olduğunu gösterir. adamlar çalışanına gram değer vermiyor. şu kardeşlerimiz toplanıp aynı gün işi bıraksalar görün o zaman noluyor !

  bedava mesai, iş tanımı yok, personel sayısı az bir de böyle davranışlara maruz kalıyorsun.

  zaten gitmezdim şimdi su almak için bile uğramam.