şükela:  tümü | bugün
  • gece gece kafama takılan sorunsaldır. böyle bir yer kurulsa ve bütün çomarlar içine atılsa acaba hangi yönetim şekliyle yönetilirler?
  • millet kıraathanesi meclisi, yasama ile görevli olup, kek milletvekillerinden oluşur, çayırda yuvarlanan mutlu milka ineği kıvamında ki kekler tarafından seçilip, kek adam karşı sorumlu olur,
    yargı; kek adamın seçtiği bademli kek hakimler ve savcılar görev yapar!
    yürütme: kek adamın sınırsız yetkilere sahip olur 5 yılda bir keklenmiş milka inekleri ile seçilen tarafından sağlanır.
  • rantizm
  • yönetim demişin ama yönetmek için bir gruba ihtiyaç var. " gütmek " fiilini kullanırsan bu konuyu tartışabilirim.
  • çomaristan dışa bağımlı düşünemeyen insanların oluşturduğu dört tarafı karantinaya alınmış devlettir.
    dili çomarca
    kurucu lideri maslowdur.
    yönetim şekli zil sesidir.
  • hormonlu şeriat
  • (bkz: otokrasi)
  • devlet yönetimi adamatavratrasi
    "ama diktatör değil bak adam damat avrat ortak yönetim bi kişi karar vermiyor";

ekonomi torpilizm;
    "varsa tanıdığın yukardan iş alırsın çomardan"
    dış politika heyyyetizm ;
    "yurtta hey cihanda hey uzayda heyyt bee!"

eğitim politikası legoizm;
    yap boz; boz bir daha yap; sonra yaptığını beğenme boz; her sene kafaları daha da karıştır...
    kinder sürpriz nesil; yumurtadan çıkan oyuncağı yapabilecek kadar eğitim...

enerji politikası hayalizm;
    türkiye de çıkacak var var hepsi var diyerek %80 lere varan vergi al rusya iran dan fazla kazan sonra zam üstüne zam...türkiye de var olsa bu kadar kar sağlayarak satmazlar...

içişçileri politikası teksil polisi; slogan polisi; net polisi kısaca ekonomi ile polis işbirliği sağmaya yönelik...
    tişört giyeni yakalayacak tekstil polisi
    eğitim de eşitlik diye bağırana slogan polisi
    twitter da yazı paylaştı diyene net polisi
    ne öyle çevik kuvvet falan...
  • padişahlık tabikide. bunlardan demokratik yönetim falan mı bekliyorsunuz
  • inşaatizm, yolizm ve ağaçkesizm.