şükela:  tümü | bugün
 • sürrealist sanat akımlarından birisi.
 • çomarlığı benimsemiş düşünmeme ekolü.
 • çomarizm akımına katkıda bulunanlar, bu sanal ansiklopedide (bkz: kutsal bilgi kaynağı) ödüllendirilmeli ve adları tarihe altın harflerle yazılmalıdır. 2010'lardan sonra gitgide evrim geçirerek bugünkü haline gelen çomarizm, dalga dalga yayılmakta, kıtalardan kıtalara atlamaktadır. kutsal bilgi buna kayıtsız kalamaz. gönül ister ki her sene, yılın çomarını seçip aramızda para toplayarak altın lale alalım, neden olmasın ?

  lokasyon: konya
  (bkz: tuz gölü'nde yerli turiste linç girişimi)

  lokasyon: çin
  (bkz: intihar etmek isteyen genci vurarak aşağı düşürmek)

  lokasyon: adana
  (bkz: intiharı taş atarak engellemeye çalışmak)

  lokasyon: ankara
  (bkz: ankara'da çinli sanılan kadına linç girişimi)
 • akademisyen, gazeteci, vatansever asker ve çeşitli kesimlerden muhaliflerin hapse atılmasına duyarsız bir çoğunluğun zamanlı zamansız yaşadığı demokrasi coşkusudur.
 • ortadoğu'da %99 virgül 999 bin doksandokuzu müslüman olan bazı ülkelerde de hakim ideolojidir. mesela ırak.
 • geçenlerde bir tanesi iş yerinde denk gelmiştir efenim. bey abilerle dost meclisinde osmanlı hakkında haklı eleştiriler yaparken, bunlardan biri yanımızdan geçerken söylenenlere alınmış. fakat bu alınganlığını henüz dil ve konuşma becerisi geliştiremediği için dost meclisine sözle müdahil olamamıştır.

  bey abilerimizden biri tuvalete gittiği esnada kendi familyasından bireylerin gazına gelip, eline verilen muştayla ilgili kişinin suratını dağlamıştır. olay neyse ki aklıselim kişiler tarafından ele alındığı için büyümesi engellenmiştir. tabi bunda bu tarikata üye bireylerin korkaklığı da ön plandadır.

  olayın soruşturmasında benim ve diğer kişilerin adını da zikretmesi göt korkusunun ideolojisinin omurgasını oluşturduğu gözlemlenmiş, raporlara işlenmiştir. savunması esnasında 'değerler'ine saldırıldığını söylese de işin iç yüzü ayyuka çıkınca şahitler listesi tekrar düzenlenmiştir.

  şuan suratı dağlanmış vaziyette ameliyattan ameliyata giren bey abimizin düşüncelerini anlamak imkânsız. eşi, babası, 6 aylık oğlu ve yoldaki diğer çocuğunu hiç anlayamayız. bu ideolojiye bir gazi vermekle gerçekten ucuz yırttık. dost meclisinde olan ben ve diğer bey abi de o sırada oraya gidiyor olabilirdik.

  kısacası bir tanımla ballandırıp, tatlandırmak gerekirse, faşizmin döküntülerinde yer alan bu ideoloji 'tek' önadlı her şeyin savunucusudur. tek v., tek b., tek d., tek d. vb. ama gel gör ki erkekliği 'tek başına' değil 'sürü hâlinde' ve gazlı içecek şeklinde icraata geçer. cuma günü boyunca ilahi arabesk parçalarla yine gaz'a gelip, negatif yükünü boşaltamadığından sürekli trafo patlamalarıyla devre dışı kalmaktadır. bazı organları kısa devre yaptığından yanına yaklaşmamalı, aksi hâlde yukarıdaki olay gibi yükünü boşaltma yoluna geçerler.
 • zamanında chp zihniyetinin bu hatası, mağdur edebiyatı yapan akp yi yarattı.

  ona buna çomar diyerek buna izin verenler utansın.

  (bkz: sadece diktatör)
 • (bkz: gomarism)