şükela:  tümü | bugün
 • ilk alıma gelenler bilgisayar, kredi/banka kartı.

  eline bilgisayar geçiren genç çomarın aklına ilk gelen şey "la bizim gomşu gızının feysbuhunu nasıl hehlerim leeaa" oluyor. ondan sonra işte bunlar evriliyor, 10 sene sonra bilmem ne hack team olarak karşımıza çıkıyorlar. yaşlıları da ayrı felaket, melih gökçek tarzı yazılar falan ıyy, bak yazarken içim kalktı.

  gelelim diğer konuya; banka ve kredi kartları. bu çomar, kredi kartını alır, kullanmayı bilmez, borcu ödemez, ondan sonra "yeaa banha soyguncu ellaaamaa" diye dolaşır. be amına koduğumun malı, banka senin baban mı da hayrına para versin? 50 kuruşluk sakızı 10 taksitle almaya gelince banka kral, borcunu geciktirdiğinde faiz alınca soyguncu. tabii bu beni ilgilendiren bir şey değil pek, asıl mevzu atm olayı.

  ben bazı çomarların atm'ler üzerinden facebook ve twitter'a giriş yapabileceklerini sandıklarını düşünüyorum. yoksa bir insan atm karşısında o kadar oyalanamaz. hayır bütün menülere tek tek girip, her birinde bir işlem yapsan yine 10 dakika kalamazsın abi orada, aleti geliştiren adamı koy başına "burada kalabildiğin kadar kal" de, o bile 6 dakika sonra bıkıp "yeter ya olmuyor yapacak işlem kalmadı" der. at kafası alt tarafı para çekecek, ona da basayım, buna da basayım. arkada bekleyen adam orospu çocuğu çünkü, onun işi gücü yok.

  ha bir de bu çomarların 182 tane karta sahip olanı var ki en tehlikelisi o. zaten tek kart ile 18 dakikaya kadar işlem yapabilme yeteneğine sahip, herif tam kartı çıkarttı diye sevinip bayrakları asmaya, davulları çalmaya, halaylar çekip kırlarda koşmaya hazırlanırken dayım cebinden diğer kartı çıkartıyor. aha gitti bi 18 dakika daha.

  aslında bunlara araba da yasaklanmalı ama şimdi o konuya tam girmek istemedim.
 • ehliyet almaları, dolayısıyla araç kullanmaları yasaklanmalıdır.
 • alkol almak.
 • (bkz: silah)
 • adam ne kadar süre atm önünde sıra beklediyse sinirlenip başlık açmış , ilginç tespitler bulunduran başlık.
 • (bkz: yaşam hakkı)
 • (bkz: sosyal medya)

  herkesin sosyal medyada fikir beyan etme hakkı vardır tabii. bu engellenemez de... ama yine de bu, çomarların sinir bozduğu gerçeğini değiştirmiyor. takip ettiğim kişileri eleye eleye bir hal oldum.