şükela:  tümü | bugün
  • bu ve buna benzer başka yerlerde de gördük. siyasi olarak, bakın yalnız ve yalnız siyasi olarak kendisi gibi düşünmeyenlerin karıları kızları bizlere helaldir, ganimettir diye düşünen bir zihniyet var. ondan sonra diyorlar ki birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz cart curt. bölücü kim? bu ülkeyi silahla bölemezsin, ama bu laflarla bölersin, bu zihniyetle hızlı bir şekilde bölersin. bu adamlar en büyük bölücüdür, toplumsal yapının teröristleridir. bunlar için ölüm cezası gelsin ve alçakların alayı giyotine gönderilsin, idam değil, giyotin istiyorum.
  • helal ve haramdan başka etik kural anlamayan zayıf muhakeme yeteneğinin çıktısı (bu kadar bağnazlıkta mekruh kavramı da kayboluyor haliyle). helal olması için önce imam nikahı yapmak gerekmiyor mu? nikahsız bu iş zina olmuyor mu? bunlar da beraberinde gelecek diğer sorular. ama işte akıl lazım, cevap bulmaktan çok, bu soruları sorabilmek için.
  • bir sığırın cümlesini zihniyet olarak tanımlayan bir başka sığır.
  • (bkz: ırz düşmanı)
    "nimet demedim ganimet dedim" diye de kendini savunmuş ırz düşmanı. ganimet savaşta olur, dolayısıyla bu herif net iç savaş provokatörüdür. cezası ona göre verilmelidir. gerçi adil işleyen demokratik bir yargı sistemimiz olsa, memleket üst düzey cezaya boğulur.