şükela:  tümü | bugün
  • tanım: ekşisözlük yazarlarının dayanışma günüdür.

ekşisözlük yazaarları olarak özgürce istediğimiz yazarları engelleyebiliyoruz. lakin tek tek uğraşmaktansa topluca bir database yapalım. topluca engelleyelim.

format:

yazar adı
    örnek çomar entrysi
  • bayılıyorsunuz insanları tek bir yazdıklarıyla fişlemeye veyahut linç girişiminde bulunmaya. beğenmiyorsan kendin engelle amaç nedir ?

saçma bulduğum önermedir.
  • (bkz: çomarların tek bir başlık altında toplanması)
    (bkz: çomarları tek başlık altında topluyoruz kampanyası) (alternatif)
    (bkz: çomarları tek başlık altında topluyoruz hareketi) (alternatif 2)

(bkz: format nedir)

birileri bizi ayrıştırıyor diye bizim de bizi ayrıştırmaya hakkımız olduğunu düşünen yazarın başlattığı hareket. kendisi eminim çok ses getireceğini ekşisözlüğün yarısının onun yanına koşacağını düşünüyordur.

çomarın tanımının ne olduğu konusunda sözlük çapında bir anlaşma olduğundan emin değilim. eğitimsiz, bilinçsiz ve kör bir şekilde akp'yi destekleyen seçmense lütfen buraya yazsınlar. ne düşündüklerini bilmek isterim. çomar diye bahsettikleri aktrollerse bunun sözlük çapında kabul edilen bir tanımı olduğunu da sanmıyorum. şurada tanımlamaya çalışmıştım. (#72856174) eminim herkesin kendince bir tanımı vardır ve kimin bu tanıma girip kimin girmediğini en iyi onlar bilir. ayrıca bir liste oluşturup sırf bazı görüşlerine katılmıyorsunuz diye insanları çomar ya da trol olarak yaftalamak da kimsenin işine yaramaz. hele ki birisinin tek bir girisi örneklenerek ile çomar olduğunu iddia etmek neredeyse imkansızdır.

ne yazık ki tek bir kişiyi bile engellemedim. çomarsa çomar, trolse trol. herkesin ne düşündüğünü duymak isterim. bana mesaj atıp ad hominem yapan çaylakları bile henüz engellemedim. tacize uğrarsam anca, ama çok şükür şu ana kadar hiçbirisi bana taciz edecek kadar önem vermedi*.
  • neden, itlaf mi edilecekler?