şükela:  tümü | bugün
 • temmuz 2016'da, türkiye'nin en moda yaşam şekli.
 • çomar olma durumu...
 • cehaletin, fanatizmle özenle karıştırıldıktan sonra bir grup kara cahil, bir iki rezil, akıl dışı ezberlediği slogan dışında ne insanlıktan, ne dünyadan zerre haberi bile olmayan canlıların günümüzce adlandırıldıkları, yaşadığı ülkenin insanlarını her fırsatta bizden olanlar, olmayanlar diye ayırıp, yeri geldiğinde onlarca yıl önünde el pençe divan durduğu kendilerinden olan pek de bir değerli malum hoca efendi hazretlerini bile bir çırpıda bizden değil diye bir günde satmakta engel bile görmeyen, hayatlarında o zavallı güçten başka önemsediği hiçbir değeri, birikimi, bilgisi olmayan bir tür sefil, çıkarları için kendi insanını bile diri diri yakabilecek zihniyette sapık, sefil yaratık türü.

  misal bu türün canlılarının böyle herhangi bir yazıya verecekleri ilk tepki, salyalarını saçarak, siz şöylesiniz bilmemne çocukları, sizi ... diye anlamlı cevapları olur.

  karşılarında insanlığınızı koruyup, arkadaşım argümanın ne, savunduğun değerlerin ne bir söyle öyleyse dendiğindeyse verecekleri cevap, dünün pek saygın hoca efendilerinin yerine koydukları bugünkü tek adam hayranlıkları, daha doğrusu radikal, gözü kör bağlılıklarıyla, bak dünya liderimiz bunları şunları yaptı vb den öteye gitmez. devamında ya sabır diye sakin kalınabilir, la arkadaşım senin liderini mi soruyorum, senin şu nefes aldığın hayatındaki kendi, birey olarak fikrin ne, bir inancın, değerin yok mu diyebilme zerafeti gösterilebilirse, yanıt olarak bu sefer de, ben şu dinin mensubuyum, kim oluyorsun da benim inancımı sorguluyorsun bre ... şeklinde akıl ziyanı, ağzını açtığı birinci saniyeden son saniyeye nefret, öfke kusmak dışında tepki bile veremeyen malesef doğadaki bir tür canlı türü.

  bu canlı türü için inandığı dinin, yani anlayışın kitabını, açılımını okumak bile gereksizdir. misal körü körüne peşinden gittikleri bugünün gözde bir liderinin mitinginde, fanatikçe taptıkları kitaplarının orijinal dilinde, allah yoktur diye bir flama gezdirilse muhtemelen hemen hepsi oracıkta o flamanın önünde eğilir, hatta gözyaşlarıyla ona olan bağlılıklarını ortaya saçar, kendilerini de bağlı oldukları liderin bir tarafının kılıyım diye niteleyip oradan sorunsuz, kazasız belasız huzur içinde ayrılıp, kaldığı yerden dünyaya, insanlığa olan katkısını sürdürür.

  bu canlı türünün bir diğer inanç türüyse misal, hatırladığım kadarıyla zamanında buradan bir grup insanın kendilerince türbeye çevirdiği bir takım maneviyatı yoğun yerlerdir. buralara gidip, genellikle önünde eğildikleri kişilerin türbelerinin önünde (ki bu türbeler deminki örnekte olduğu gibi bardakçı baba benzeri masallardan herhangi biri olabilir) dua ederler.

  en beter şeylerden biri de, azımsanmayacak dini bir kesim, dün siyasi nedenlerle (28 şubat vb) dışlanmışken, bugün geldikleri noktadaki bu egemen yapılarında kendilerinin, o 28 şubatçılardan çok daha beter zulümde, fanatik, üstelik cehaletin dibine süründükleri bu sefil noktadır.
 • kardan adama kin duymak, gece yarısı planlı saldırı gerçekleştirecek kadar cahil ve beyinsiz olmak demektir.
  https://www.mynet.com/…ama-vurup-kacti-190101133741
  bunlardan insan filan olmaz arkadaş.