• - sahilde çekirdek çitleyip kabuklarını kumlara atmak.

- sahilde bilimum karpuz, kavun kabukları, kola kutuları vb birçok çöp bırakıp gitmek.

- araçları yolun ortasına parketmek.

- trafik anlayışını kendisinin geçiş önceliğine göre yeniden yorumlamak.

- tatile geldiğinde istediği gibi davranabileceğini sanmak ve bütün ayılıklarının maruz görüleceğini düşünmek.

daha bir çok maddesi olmasına rağmen bayram tatili münasebetiyle şehrimi işgal eden çomarlarda sık rastlanan örnekler bunlar.

bitsin artık şu bayram tatili.
  • avuçlayarak ekmek seçmek.
  • kadına kıza öküz gibi bakmak, sırada bekleme kültürü olmayış, trafikte saygısız, sabırsız ve kuralların onlar için geçerli olmadığını düşündüren hareketler, telefonla konuşma kültürü olmayışı, rica kipiyle değil de emir kipiyle konuşma, yabancılara karşı selamsız ve suratsız tavırlar gibi gibi....
  • izin istemeden kaktırmak suretiyle bir yerden bir yere geçmeye çalışmak.

asansörden inebilmeleri adına inip insanlara yer verdiğimizde görmemiş gibi boşalan tek kişilik yere hücum etmek.

arabayı yolun ortasında durdurup yolda gördüğün kişiyle "heoğğğ dayıngil emmingil nasıllar gadaşım" diye haykırmak suretiyle sohbet etmeye çalışmak ve bu sırada yaya geçidinin üstünde olmak.

kahvaltıda bilhassa iş günü ise sarımsaklı marımsaklı şeylerden bolca tüketmek, çünkü amaç insanların burnunun direğini kırmak.

otobüste kalan tek koltuk olan ve aynı zamanda erkek yanı olan yere yöneldiğimde görmemiş gibi yapıp, ısrarımdan sonra ise "bacım buraya mı oturacan" demek. (çünkü ben şeytanın vücut bulmuş haliyim ve tek amacım erkekleri baştan çıkararak abdestlerini bozmak bunu da sadece yanlarına oturarak yapmak).

uzak mesafe yolcuğunda yan koltuktakine abanarak oturmak.

hastanede ekranda adını görmeden "ben bitek ilaç yazdıracam" diyerek doktorla herkesten önce görüşmeye çalışmak,kuş kadar beyniyle güya uyanıklık yapmak.

"yol yaptılar" demek.

çomars are everywhere, vat ken ay du samtayms?
  • lüks sitenin süs havuzundan elini yüzünü yıkamak. bir günde iki kez gördüm.
  • meric, kezban, feminazi sozcuklerini ve noktalama isareti gibi amk ve turevlerini kullanmaktir. ayrica bu tipler, insanlari yaftalamak disinda herhangi bir fikir uretemeyen, kendini kufursuz ifade edemeyen beyin yoksunu asalaklardir.
  • beğen yerine beyen eglen yerine eylen yazip hayattan sogutan tiplerdir
  • arabanın içinden yol kenarına çöp fırlatmak.
    son ses müzikle tofaş ile yanlamak:)
    toplum içinde yüksek sesle telefonla konuşmak.
    bu liste orhun kitabesi gibi uzar gider. gece gece zor geliyor yazmak.
  • ağır: sosyal medyada high five (çakma) işareti olan emojiyi dua eden eller olarak kullanmak.
    hafif: sosyal medyada üç maymundan “görmedim” yapanını utanan maymun olarak kullanmak.
  • metrodan indikten sonra engelli olmamasına rağmen asansör kullanmak.
    otobüs metro gibi sıra ile girilen taşıtlarda yoğunluk olmamasına rağmen 1-2 kişinin önüne geçebilmek adına koşmak.
    edit: dolu dolmuşa binip direk biner binmez parayı vermek yerine en arkaya oturup millete uzattırmak. bi siz uyanıktınız zaten.
hesabın var mı? giriş yap