• kadikoy ve moda da 1965 ten beri hizmet veren, zamaninin hip mekani. simdilerde bakinca kohne goruntusunun altinda enfes beyti , yogurtlu sis , lahmacun , kunefe gibi leziz menuye sahip olup, ilk zamanlarindan beri dekorasyonunu degistirmeyen mekan. bahariye de, kilise ve adliye arasindadir.
  • garsonları üçüncü lig kalecisi tadında süper komik tiplerdir. üç gün üst üste gittikten sonra, dördüncü gün "oo abi alıştı ayağınız ekikikukiki" tadında kendi çaplarında sıcak kanlılık, espritüellik sergilerler. yine de şirin şeker bir mekan. şahane de iskender yapıyorlar da ben bunları neden yazdığımı bilmiyorum misal şu an canım iskender çekti. hmm..
  • çukurova yöresinde kepçeye verilen ad
  • iç anadolu bölgesinde de kepçe yerine kullanılan sözcük. hatta bir de deyim vardır "aştan çıkmaz kel çömçe" diye. her işe burnunu sokan işgüzar kişiler için kullanılır
  • kadıköy'de bahariye caddesinin sonuna doğru adliye binasının yanında bulunan ve lahmacunlarının çıtır çıtır olduğu kebapçıdır.gittiğiniz taktirde lahmacun, halep işi ve ya künefeden birini mutlaka tadın.
  • dunyanin en guzel lahmacunlarini yapan ve hatta, amerika'ya annem araciligiyla lahmacunlari dondurup gonderme planlari yapabilecek kadar harika elemanlara sahip olan lokanta. ben onlari bildim bileli hic degi$mediler, harika kunefe yaparlar, ikramlarini hic eksik etmezler.
  • batman'ın en meşhur lokantası. sebzeli güveçine doyum olmaz.
  • küçükken her haftasonu babamla gittiğim, sonrasında da kopamadığım salaş kebapçı. titiz bir bünye olmama rağmen, çiziklerle dolu metal tabaklarından lahmacun yemeye doyamam. ayranı da, urfası da, fıstıklı kadayıfı da çok başarılıdır.

dekorasyon pek iç açıcı olmamakla beraber, duvarlarda tava doğru, anadolu insanını, kadın erkek kol kola el ele halay çekerken gösteren kabartmalı resimler vardır.
  • hayatımın en çılgın kebaplarını yediğim mekan. eve takım elbiseli tiplerle yemek gönderiyorlar. karışık kebap duble bir kişiyi patlayana kadar doyuruyor.

kadıköy civarında yaşayanlara tavsiye! yemeksepeti.com'dan sipariş alıyorlar.
  • en hakiki öz köylüler buna "çömçe" değil "çomça" derler. tahtadan yapılan kocaman kepçedir, tahta kaşıklar gibi oval değildir, içi oyuk yarım küre biçimindedir.
hesabın var mı? giriş yap