şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ilkokula giderken michael jackson'dan bu şarkıyı bangır bangır dinlerken babam odama girmiş ve "olm beatles'ın lan bu" demişti. o güne kadar the beatles'ı takım elbise giyen cici amcalar olarak bildiğim için pek siklememiştim.

  orta okula giderken aerosmith'ten bu şarkıyı bangır bangır dinlerken babam odama girmiş ve "olm beatles'ın lan bu" demişti. o güne kadar the beatles'ı hala takım elbise giyen cici amcalar olarak bildiğim için pek siklememiştim.

  liseye giderken the beatles'tan bu şarkıyı bangır bangır dinlerken babam odama girmiş ve "kıs olm şunun sesini saat 12 oldu" demişti. o güne kadar babamı the beatles dinleyen, müzikten anlayan adam olarak görürdüm ama otorite ve aradan geçen yıllar babamı yaşlandırmış ve belli bir desibelin üzerinde olan seslere karşı tepkili hale getirmişti.
 • bir beatles şarkısı, coverlamayan bir ben kaldım...
 • here come old flattop, he come grooving up slowly
  he got joo-joo eyeball, he one holy roller
  he got hair down to his knee
  got to be a joker he just do what he please

  he wear no shoeshine, he got toe-jam football
  he got monkey finger, he shoot coca-cola
  he say "i know you, you know me"
  one thing i can tell you is you got to be free
  come together right now over me

  he bag production, he got walrus gumboot
  he got ono sideboard, he one spinal cracker
  he got feet down below his knee
  hold you in his arms you can feel his disease
  come together right now over me

  [right!
  come, oh, come, come, come.]

  he roller-coaster, he got early warning
  he got muddy water, he one mojo filter
  he say "one and one and one is three"
  got to be good-looking 'cause he's so hard to see
  come together right now over me

  oh
  come together
  yeah come together
  (x6)
  yeah oh
  come together
  yeah come together
 • beatles bu parçayı belediye seçimine aday olan bir tanıdıkları için seçim şarkısı olarak bestelemiş. sonra adamcağız adaylıktan vazgeçince parça bizim olmuş..
 • yüksek dehanın ürünü olan şarkı. tam "come togeda" derken palm mute yaparak gitarlar giriyor ya... işte nasıl bir söz müzik uyumudur, orada bir coşku kaplıyor insanın içini sanki havai fişekler filan atılıyor gökyüzüne. bu şarkının canlı performansları da tadından yenmez oluyor bu yüzden. ben bu şarkıyı doğmadan önce de biliyordum ama**, neyse...
 • mükemmel bir beatles şarkısı olmasının yanısıra, michael jackson tarafından moonwalker'da kullanılmak üzere şahane bir şekilde coverlanmış bir şarkıdır.

  lennon/mccartney'e bu kadar güzel bir şey yarattıkları, michael'a da bu kadar güzel coverladığı için şapka çıkarmak gerekir kanımca.
 • number one tvye göre michael jackson coverının adı "come to get he" olan parça, eser.
 • michael jackson coveri oldukca basarilidir..
 • en başta john lennon bu şarkıyı ronald reagan a karşı abd başkanlığına bağımsız aday olarak katılacak timothy leary nin seçim şarkısı olsun diye yazmıştır; lakin leary ne bu şarkıyı kullanabilmiş ne de başkanlığa aday olmuştur, zira kendisi o sıralarda marijuana kullanmaktan demir parmaklıkların arkasına yollanmış..

  evet bilindiği gibi john, şarkının ilk mısrasını bir chuck berry şarkısından apartmış bu yüzden de chuck berry nin plak şirketi ile başı derde girmiş ve taraflar mahkemelik olmuştur. bildiğim kadarıyla john lennon diğer birkaç chuck berry şarkısı söylemek ve geliri şirkete bırakmak üzere anlaşmıştır.

  slide gitar george harrison un ellerinden öpmektedir. hep daha bi fazla olsun ister insan dinlerken; zira bi cover grubu bu şarkıyı tam da benim istediğim şekilde çalmıştı ama ne kadar boktan olduğunu görüp george martin e bi kez daha şapka çıkardım. olay birden zeppelinvari boyutlara kayıyor çünkü.

  her neyse, bi de şu var ki lennon aslında shoot değil shoot me diyor şarkının başında ve aralarda ama her seferinde shoot sonrası gelen alkış ritmi me kelimesinin üstünü örtüyor. ama derinlemesine dinlerseniz me de duyuluyor yani.

  bu arada son dönem şarkısı olur da ono dan bahsedilmez mi? bi de walrus var tabi. gerçi sözlerden şimdiye kadar bir anlam çıkarabilmiş değilim ama delicesine de severim.
 • michael jackson şarkıcısı 'nın coverı gerçekten çok çok güzel olmuş, ondan +1 çoka daha sahip olan güzide eğlenceli bir beatles şarkısı. ve yanlış hatırlamıyorsam abbey road albümünün en çok tutulan parçalarından biriydi.