• küçük çamlıca kısıklı'dan başka büyük çamlıca caddesin'de de şubesi bulunan lokanta.**
  • mideyi bayram ettiren bir kurufasulye nin ardından mükemmel bi fındıklı sütlaç yenilebilen mekan..mümkünse üstüne beleş diye çay içmeyin ağzınızın tadı bozulmasın..
  • eski lezzetinde olmasa da hala istanbulda şeker gibi bir kuru fasülye yenebilecek nadide yerlerden biri. fasülyenin yanında mutlaka yoğurt isteyiniz istetiniz.
    sahiplerinin 1. sınıf lokanta seviyesine çıkmak uğruna harcamalarını artırdıkları ancak bununla beraber fiyatlara devamlı zam yapmaları uzuntu ile izlenmektedir. şu an bir tabak fasülyenin fiyatı 7 ytl.
  • roma dönemi yazarı plautus ' un en önemli oyunu , etkileri rönesansa kadar gidip moliere ' e ilham kaynağı olup cimri'ye örnek teşkil etmiştir .
  • istanbul'da alakasız bir yerden kuru fasulye ve pilav için bir tepenin başına insanların çıkabileceğini göstermiş, gerçekten lokum gibi kuru fasulye yapan mekan. birde laz tatlısı falan vardı menüde ilginç.
  • mantı sosunun icinde yüzen fasulyelerle midenize iskence yapan bir yer. o nasıl bir tereyağı koymaktır, nasıl bir yağdır bilemedim.
    ayrıca sigara içmeyenleri de gelmeyin, ne işiniz var dercesine tuvaletlerin yanına üst kata atmış mekan.
    dönen platformu varmış, döne döne o yağ fasulyelerini yemek midede nasıl bir etki yaratır denemek isteyenleri bekliyorlarmış.
  • kurufasulyesi güzel ama ardından getirilen laz böreği'nin üzerinde karıncaların dolaştığı maltepe'de bulunan bir restoran. diğer tatlıların arasından laz böreğini ısrarla tavsiye eden garsonun mazereti ise, çöpe atılması gereken ürünün yanlışlıkla servis edilmesi.
  • camlica tepesinde bulunan lokanta. terasinda muhstesem "anadolu yakasi" manzarasi vardir ve teras 360 derece yavas yavas doner. 30 dakikada bir basladiginiz yere gelirsiniz. manzarasi, fasulyesi ve de en onemlisi, yogurdu muhtesemdir. sakin ayran soylemeyin gidince, yogurt soyleyin. fiyatlar da cok makuldur. bugun icin, corba-kuru-pilav-yogurt 15 lira.
  • kurufasulyeden nefret eden, tiksinen ve iğrenen biri olan bana evet bana 2 tabak yedirtmiş yerdir. of of çok lezzetli, her hafta gidilip kurufasulye yiyilesi yer.
  • kuru fasulyesi gayet lezizken, pilav biraz standarttır. fiyatlar uygun. denenebilir.

http://damaktandimaga.blogspot.com/…lye-camlca.html
hesabın var mı? giriş yap